fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

K skutku prípravy vraždy S. Klaus-Volzovej neviem nič povedať, tvrdí Kočner

Marian Kočner,FOTO - TASR

V kauze televíznych zmeniek nemá neprávoplatne odsúdený Marian K. informácie k skutku prípravy vraždy Sylvie Klaus-Volzovej, bývalej spoločníčky exriaditeľa televízie Markíza Pavla R., ktorý je v tejto súvislosti obžalovaný. „Neviem k skutku nič povedať,“ vypovedal pred senátom Okresného súdu (OS) Bratislava II v procese s obžalovaným exriaditeľom a spol.

Z obžalovaných v kauze Marian K. podľa svojich slov pozná Pavla R., Mikuláša Černáka a Miloša Kaštana nepozná. S ďalším obžalovaným Róbertom Lališom alias Kýblom sa stretol možno dva razy. Poškodenú Klaus-Volzovú pozná. V novembri 2017 bol k skutku vypočutý, na výpoveď si však nepamätá.

Ani k stretnutiu Černáka s Pavlom R. sa nevedel vyjadriť a nemá žiadnu vedomosť, že by sa takéto stretnutie malo uskutočniť v Banskej Bystrici. Marian K. ku kauze disponuje podľa vlastných slov len informáciami z médií.

S  Klaus-Volzovou sa spoznal na konci roka 1997 alebo začiatkom roka 1998, keď ich zoznámil Peter Čongrády alias Čongi. „Čongi sa s ňou poznal dlhšiu dobu,“ povedal. Okrem toho vypovedal aj k situácii v prípade pohľadávky v TV Markíza, o ktorú mal záujem. „Dôležitá a zaujímavá je jedna vec. Pani Volzová ubezpečovala, že Pavla R. nemá v televízii nikto rád a, naopak, ona je u zamestnancov obľúbená a prejavila záujem televíziu viesť. My sme s vedením televízie nemali skúsenosti,“ povedal Marian K.

Matovičovi rýchlo klesá dôvera jeho voličov. Politológ prezradil, čo je za tým

Spomenul známu situáciu, ktorá nastala pri vstupe Mariana K. do televízie, zhromaždenie stoviek ľudí na záchranu televízie. Prekvapujúce podľa neho bolo, že za Klaus-Volzovú sa postavili len dvaja ľudia z Markízy. Pred zhromaždením odmietla vystúpiť. „Dá sa povedať že z Markízy utiekla Volzová takmer s plačom,“ spomenul si svedok. Vtedy podľa jeho slov nadobudol presvedčenie, že v podstate len nebola spokojná s postavením v televízii.

„Mala menšiu kanceláriu, menej hodnotné auto, dlhodobo sa snažila o ovládnutie Markízy a odvolať Pavla R. na valnom zhromaždení z funkcie,“ povedal. Podľa jeho výpovede nikdy nespomenula, že má nejaký strach, že by ju niekto sledoval a vyhrážal sa jej. „Nechcem niekoho urážať. Pani Volzová sa sťažovala na všetko, na Pavla R., na zamestnancov,“ povedal.

Vraždu Klaus-Volzovej si mal objednať podľa obžaloby Pavol R. u Černáka, ktorý mal do nej zaangažovať bratislavskú skupinu sýkorovcov. Prvé pojednávanie sa vo veci začalo koncom mája minulého roka. Kýbel rovnako ako Pavol R. účasť na príprave vraždy poprel. Černák a Kaštan sa k činu priznali.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info