HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO VÝBER SPRÁV

Marián Kotleba má na krku nové trestné oznámenie. Za šírenia dezinformácií

Marián Kotleba je zásadne proti zvyšovaniu DPH. Fotokoláž (via TASR)

Predsedovi ĽSNS sa ale k trestnému oznámeniu pridruží aj podnet na Úrad verejného zdravotníctva. Zavaril si v nedeľnej televíznej relácii na RTVS.

Trestné oznámenie na Kotlebu podal podpredseda Národnej rady Juraj Šeliga (Za ľudí) v súvislosti so šírením dezinformácií o novom koronavíruse trestné oznámenie, informuje o tom portál tvnoviny.sk.

Benevolentná RTVS. Kotleba zostal v relácii, aj keď odmietol rúško

Na všetkých rovnaký meter

Rovnako podáva na Kotlebu podnet aj na Úrad verejného zdravotníctva SR a Okresný úrad v Bratislave, a to za to, že sa v nedeľu 27. 9. pohyboval po budove Rozhlasu a televízie Slovenska bez rúška a nerešpektoval upozornenia o čom médiá informovali už v nedeľu. „Na všetkých ľudí musí platiť rovnaký meter. Je tu právny predpoklad na to, aby bol Kotleba riešený v priestupkovom konaní,“ povedal Šeliga v súvislosti s podnetom a dodal, že Kotleba a ĽSNS dlhodobo šíria konšpirácie, nepravdy a hoaxy o novom koronavíruse. Preto podáva trestné oznámenie za šírenie poplašnej správy.

Americký virológ tvrdí, že rúška sú lepšie ako vakcíny

Vzoprel sa aj moderátorovi

„Existuje dôvodné podozrenie, že Kotleba šíri poplašné správy. Má právo na vlastný názor, ale nie na vlastné fakty,“ zdôraznil Šeliga. Marián Kotleba bol bez rúška v nedeľnej relácii RTVS O päť minút 12 a nenasadil si ho napriek upozorneniam moderátora. RTVS sa od jeho konania dištancuje. Podľa RTVS išlo o porušenie interného predpisu televízie a nie porušenie nariadenia ÚVZ SR, pretože platí výnimka na nosenie rúška pri nakrúcaní audiovizuálneho diela, uvádza v závere portál tvnoviny.sk.

Kotleba vzniesol ďalšiu námietku zaujatosti, sudkyňa ŠTS o nej nekonala

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info