PRIESKUM: Rebríčku dôveryhodnosti kraľuje prezidentka Z. Čaputová
27 | 09 | 2020 I TASR

Najdôveryhodnejšou osobou medzi vysokými štátnymi činiteľmi ostáva prezidentka SR Zuzana Čaputová. V prieskume spoločnosti Focus pre televíziu Markíza jej vyjadrilo dôveru 66 percent respondentov.


Druhým najdôveryhodnejším je podľa výsledkov prieskumu zverejneného v televíznej diskusii Na telo expremiér Peter Pellegrini. Lídrovi novovzniknutej strany Hlas vyjadrilo dôveru 51 percent oslovených. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) skončil v rebríčku dôveryhodnosti na treťom mieste s 35 percentami.

Pred predsedom vlády SR Igorom Matovičom (OĽANO) skončil vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS), ktorému dôveruje 34 percent ľudí zapojených do ankety. Premiér získal v rebríčku dôveryhodnosti 32 percent. Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová disponuje dôverou 29 percent opýtaných.

Naopak, najnedôveryhodnejším politikom z lídrov parlamentných strán je Marian Kotleba, predseda ĽSNS budí nedôveru u 81 percent oslovených v ankete, 77 percent respondentov v prieskume vyjadrilo nedôveru predsedovi Smeru-SD Robertovi Ficovi.

V prieskume, ktorý realizovali od 26. augusta do 2. septembra, odpovedalo 1022 respondentov.

Líder strany Hlas-SD sa 30. septembra vzdá funkcie podpredsedu parlamentu
Líder strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini sa v stredu 30. septembra vzdá funkcie podpredsedu Národnej rady SR. Čítať ďalej
27 | 09 | 2020 | SITA