HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Dráma Alžbety II: Kráľovná prišla o svoj zámorský majetok!

Na snímke britská kráľovná Alžbeta II. odchádza z Buckinghamského paláca na hrad vo Windsore vo štvrtok 19. marca 2020. FOTO TASR/AP

Ďalšia dráma v britskej kráľovskej rodine! Tentoraz kráľovná Alžbeta II. (94) prichádza o zámorskú krajinu, konkrétne o rajský ostrov Barbados. Miestne úrady oznámili, že sa počas niekoľkých mesiacov zbavia suverenity monarchov a zo svojej krajiny urobia republiku, informuje portál Vipshow.

Alžbeta II. (94) sa dočkala nehoráznej urážky! Úrady z jej zámorskej krajiny sa ju rozhodli zbaviť. Sú obyvateľmi raja Barbados, krásneho ostrova nachádzajúceho sa na Malých Antilách severne od Venezuely. Hoci to už nie je britská kolónia od roku 1966, zostáva formálne pod autoritou kráľovnej a ona je hlavou štátu, zastúpenou guvernérom.

Kráľovná Alžbeta II. (94) sa odmietla vrátiť do paláca! Fanúšikovia majú strach

Súčasná guvernérka však uviedla, že je čas to všetko ukončiť. „Chceme prelomiť koloniálnu minulosť a mať barbadosskú hlavu štátu,“ oznámila Sandra Mason.

Do novembra 2021 majú byť všetky stopy britskej suverenity vymazané. Čo hovorí Alžbeta II.? Doteraz nekomentovala vzburu svojich poddaných. Niektorí obyvatelia Barbadosu medzitým apelujú na to, aby zostali v monarchii, namiesto toho, aby sa zmenili na republiku.

Lennonov (†40) vrah prehovoril: Zaslúžim trest smrti! Po 40 rokoch priznal, prečo ho zabil

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info