fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA ZAHRANIČIE

Washington prehrá vojnu proti spoločnosti Huawei, tvrdí skúsený ekonóm

Huawei / FOTO:TASR

S rastúcim napätím medzi USA a Čínou, čo značne ovplyvňuje technologický sektor, si Intel zaistil licenciu na dodávku vybavenia pre 5G od gigantu Huawei. Program Boom Bust od portálu RT sa zameral na otázku, prečo to Washington dovolil.

K programu sa pripája aj Jeffrey Tucker z Amerického inštitútu pre ekonomický výskum. „Čo sa deje, je to, že Trumpova administratíva si postupne uvedomuje, že žijeme v globálnom ekonomickom prostredí, ktoré sa len ​​tak ľahko neoddeľuje od národného štátu,“ vysvetľuje Tucker.

„Nebudú schopní riadiť tento železný múr medzi Čínou a USA. V digitálnom veku to nie je pravdepodobné,“ ďalej poznamenal skúsený ekonóm.

Ekonóm tiež tvrdí, že spoločnosť Huawei naňho urobila veľmi dobrý dojem. „Ide jednoznačne o spoločnosť, ktorá je riadená veľmi inteligentnými dospelými, ktorí sa viac zaujímajú o prosperitu a technológie, ako len národnú hrdosť,“ dodal odborník z Amerického inštitútu pre ekonomický výskum.

„Myslím si, že Huawei v konečnom dôsledku dopadne dobre a Trumpova vláda túto vojnu prehrá,“ poznamenal na záver Tucker.

USA prišli s novou ponukou na dohodu o kontrole zbraní, pričom dúfajú, že ju Rusko neodmietne

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info