HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Čaputová je za otvorenie otázky primeranosti trestov za užitie marihuany

Prezidentka SR Zuzana Čaputová. FOTO TASR - Martin Baumann

Prezidentka Zuzana Čaputová by uvítala otvorenie otázky primeranosti trestov za užitie marihuany.

Stanovisko hlavy štátu poskytol agentúre SITA jej hovorca Martin Strižinec. Čaputová si myslí, že výsledkom aktuálnej právnej úpravy je množstvo prípadov, keď dĺžka trestu nezodpovedá spoločenskej nebezpečnosti daného skutku.

„Sú to prípady konkrétnych ľudí, ktorí pre nerozvážnosť strávia významnú časť svojho života vo väzení,“ dodala prezidentka. Ako však spresnila, prísne treba postupovať pri osobách, ktoré sú odsúdené za predaj a distribúciu drog.

Blaha prirovnal Matovičovu manželku k bielej kobyle, premiér na neho vytiahol „mydlenie barana“ (VIDEO)

Prezidentka by uvítala právnu úpravu, ktorá by užitie alebo držanie marihuany pre osobnú spotrebu hneď netrestala odňatím slobody, ale posilňovala by aspekt prevencie a odbornej pomoci. „Naším cieľom by malo byť týmto ľuďom pomôcť z ich situácie von a nie uvrhnúť ich ešte do väčších problémov,“ uzavrela.

Prezidentka Zuzana Čaputová minulý týždeň odpustila časť trestu 28-ročnému mužovi, ktorý bol dvakrát odsúdený za držanie a konzumáciu marihuany. Muž bol odsúdený na 10 rokov a päť mesiacov odňatia slobody a viac ako polovicu trestu si už odpykal. Hlava štátu pri posudzovaní žiadosti o milosť zohľadnila, že odsúdený s návykovou látkou neobchodoval.

Národná diaľničná spoločnosť uzavrie pravý jazdný pás diaľnice D1 pri Dubnici nad Váhom

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info