fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

AKTUALIZOVANÉ: Podmienky pre organizovanie hromadných podujatí sa majú sprísniť

Na snímke vľavo predseda vlády SR Igor Matovič a hlavný hygienik SR Ján Mikas. FOTO TASR-–Jakub Kotian

Podmienky pre organizovanie hromadných podujatí sa majú na Slovensku od októbra opäť sprísniť.

V exteriéri bude môcť sedieť najviac 200 ľudí, v interiéri 100. Hromadné podujatia, na ktorých majú ľudia stáť, sa majú zakázať. Účasť na svadbách sa má obmedziť na 30 ľudí. V piatok o tom po zasadnutí Pandemickej komisie vlády SR informoval premiér Igor Matovič (OĽANO).

Správa bola aktualizovaná dňa 25.9.2020 o 19:08.

Ďalšie návrhy opatrení, ktorými komisia reaguje na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu, by sa podľa hlavného hygienika SR Jána Mikasa mali týkať nosenia rúšok na školách a hraníc.

O avizovanom zaradení Rakúska a Maďarska medzi rizikové krajiny už premiér s danými krajinami komunikoval. Podotkol však, že odkedy tento návrh padol, stav na Slovensku sa zhoršil. „Dnes je naša situácia skoro porovnateľná, ako je v Maďarsku, a porovnateľná ako v Rakúsku, takže toto už musí zvážiť ústredný krízový štáb, či to má zmysel,“ uviedol.

Premiér poznamenal, že plne stojí za rozhodnutím pandemickej komisie. „Nebudem viac bojovať za slobodu nezodpovedných ľudí,“ skonštatoval. Spolu s hlavným hygienikom vyzvali ľudí na dodržiavanie opatrení. V súčasnosti sú podľa Mikasa najrizikovejšie rodinné oslavy, svadby či nočné diskotéky, zatiaľ čo v minulosti prevládali importy zo zahraničia.

Antigénové testy na COVID-19, o ktorých nákupe vláda rozhodla tento týždeň, by podľa Matoviča chceli dať k dispozícii zamestnancom domovov sociálnych služieb. Každé dva týždne by sa tak mohli pretestovať.

Slovensko si opäť pohoršilo: Máme dve nové obete Covid-19

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info