HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Neuveriteľný príbeh: „Zoznámila“ ich karanténa, teraz chystajú svadbu!

romeo a julia
Ilustračný obrázok © Shutterstock
Koronavírusoví „Romeo a Júlia“ sa zoznámili v karanténe na balkónoch, teraz sa budú brať. O krásnom príbehu talianskeho páru informuje aj český Blesk.

Viaceré štáty vo svete si kvôli koronavírusu prešli doslova peklom a Taliansko nebolo výnimkou. Aj tamojší obyvatelia strávili dlhé týždne v karanténe, počas ktorej skoro ani nesmeli vychádzať z domov a bytov. Vtedy poskytli mnohým z nich útechu a styk s okolím ich balkóny. A práve tam sa zoznámili tiež takmer susedia – Michele D’Alpaos (38) a Paola Agnelliová (40).

Príbeh ako z románu

Dvojica si natoľko padla do oka, že teraz plánujú svadbu. Za svoj vzťah, podľa vlastných slov, vďačia koronavírusu, pretože inak by sa nestretli, uviedol denník Daily Mail, ktorého cituje webový portál blesk.cz. Ich príbeh pripomína scenár z  romantického filmu, lebo D’Alpaos a Agnelliová sa zoznámili počas susedského koncertu práve v čase mohutnej talianskej karantény.

V tlači sa síce o nich píše ako o „koronavírusových“ Rómeovi a Júlii, no ich osud je predsa len o poznanie šťastnejší ako pri spomínaných literárnych postavách z rovnomennej tragédie anglického dramatika Williama Shakespeara, hoci aj vzťah legendárnych Rómea a Júlie začal na balkóne, ale vo Verone, a prešiel si obdobím odlúčenia.

Mrazivé listy z väzenia. Vdove po mŕtvom Petrovi ich píše vrah jej manžela

Chýba len dátum svadby

D’Alpaos a Agnelliová, presne podľa nariadení, dodržiavali pravidlá sociálneho dištancovania a v čase vrcholiacej epidémie si netrúfli navštíviť sa. Stýkali sa preto naozaj len keď boli na balkóne, lenže tie ich spolu nesusedia, lebo sú na protiľahlých budovách. Právnička Agnelliová prezradila, že si pamätá presný moment, kedy D’Alpaose zbadala.

„Bolo šesť hodín popoludní, schyľovalo sa ku koncertu, ktorý nám mal všetkým zdvihnúť náladu a pozitívne nás nakopnúť do najbližších dní. A teraz? S istotou môžem povedať, že sa budeme brať, zostáva nám len stanoviť dátum,“ pochválila sa šťastná Talianka. „Zvažujeme i to, že obrad aj oslavu by sme mali na strešnej terase budovy, kde mám byt. Dáva to zmysel, lebo predsa len sme sa zoznámili na balkóne,“ vyhlásila Agnelliová.

Lásku si získal gestom

Na spomínanom koncerte hrala jej sestra, huslistka Lisa Agnelliová, a ona jej pomáhala so zvukom. D’Alpaos si ju „vystopoval“ pomocou Instagramu, cez ktorý ju nakoniec aj kontaktoval. Neskôr začali spolu komunikovať cez telefón, prvé rande mali v máji po uvoľnení reštrikcií, keď si vyšli do parku neďaleko bytových komplexov, kde žijú.

Ich príbeh sa stal hitom internetu po tom, čo D’Alpaos vyvesil zo svojho balkóna obrovský banner s nápisom „Paola“, aby vyjadril svoje city pre Agnelliovou, dodáva na záver neuveriteľného príbehu portál bles.cz.

Maroš Kramár ukázal svetu svojho otca: Toto je neuveriteľné!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info