fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Krajský súd v Trnave vzal do väzby svata Moniky J. Petra V.

Bývalá štátna tajomníčka Monika J. FOTO - TASR

Krajský súd v Trnave vzal do väzby Petra V., svata bývalej štátnej tajomníčky Moniky J. a Milana Ž., bývalého policajta Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

Súd po trojhodinovom rozhodovaní zrušil uznesenie Okresného súdu v Trenčíne, ktorý ich pôvodne ponechal na slobode. Na slobode zostáva advokátka Anna Ž. V jej prípade súd nahradil väzbu písomným sľubom a dohľadom probačného úradníka. Všetci čelia spoločne s Monikou J. a Michalom V. obvineniu z marenia spravodlivosti.

„Mne osobne je veľmi ľúto, že tak mimoriadne kvalitné rozhodnutie sudcu pre prípravné konanie Okresného súdu v Trenčíne bolo zrušené, ale rešpektujem to,“ povedal obhajca Petra V. Rastislav Palovič. Obvinení sa k rozhodnutiu súdu nevyjadrili.

Kollár Zelenskyjmu predostrel záujem o rozvíjanie vzťahov medzi NR SR a Najvyššou radou Ukrajiny

Ich obvinenie súvisí s prípadom dlhoročného sporu okolo trenčianskeho podniku Fatima a s výpoveďou kľúčového svedka Michala V., ktorý je v prípade tiež obvinený. Z trojice obvinených sa k záležitosti osobne vyjadrila len advokátka Anna Ž., ktorá svedka označila za blázna, pre ktorého je klamstvo životný štýl. Prokurátor pripustil, že svedok menil výpovede, ale obvinenie je podľa neho podložené aj ďalšími dôkazmi, napríklad z aplikácií Threema alebo Viber.

Petra V. z pojednávacej miestnosti odviezli do väzby v Ilave, Milana Ž. do Žiliny. Pôvodne mal o sťažnosti prokurátora proti verdiktu okresného súdu rozhodovať Krajský súd v Trenčíne, Najvyšší súd SR mu však vec odňal a pridelil ju do Trnavy. Monika J., jedna z obvinených v prípade, v minulosti na trenčianskom súde pracovala.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info