HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Tragédia na D1: V aute po hromadnej havárii zhoreli matka s dieťaťom

havarované auto oheň horí
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Diaľnica D1 pri Brne sa dnes dopoludnia stala dejiskom hromadnej havárie áut, po ktorej je bilancia desivá – traja mŕtvi z toho jedno dieťa. O nehode informuje webový portál blesk.cz.

Desivé následky zrážky

Tragédia sa stala o 10:42 na okraji Brna na 188. kilometri diaľnice v smere od Prahy na Ostravu. Na ceste sa zrazilo niekoľko áut, pričom jeden z kamiónov začal po zrážke horieť. Pri nehode vodič kamióna v plnej rýchlosti zozadu napálil do osobného auta, v ktorom sa viezli aj matka s dieťaťom. Po náraze začali vozidlá horieť.

Zdravotníci na miesto okamžite vyslali tri zdravotné posádky. Hasiči na miesto vyrazili hneď z ôsmich staníc s 11 cisternami, protiplynovým automobilom, rýchlym zásahovým vozidlom a ďalšími vozidlami. Následky havárie sú však desivé: Pri nehode zhoreli nielen vodič nákladiaku, ale aj žena sa dieťaťom z osobného vozidla a ďalšie osoby sú zranené.

Smutný príbeh nebohého Mareka. Môže za jeho smrť zlá zdravotná starostlivosť alebo COVID-19?

Po náraze prišiel výbuch

Vozidlo odťahovej služby signalizovalo podľa svedkov obmedzenia na ceste pri predchádzajúcej zrážke troch áut. „Vodič kamióna ale išiel ďalej, neznížil rýchlosť, a potom prišla rana a výbuch,“ povedal Blesk.cz šokovaný svedok tragédie. „Tri osoby, z toho jedno dieťa, zomreli ešte pred naším príchodom. Ďalších, medzi ktorými boli ťažko zranená ženu a dvaja stredne ťažko zranení muži, sme po ošetrení previezli do FN Brno,“ uviedla hovorkyňa záchranky Michaela Bothová.

Príčinu vyšetruje polícia

Policajti sa po nehode snažili odvádzať vozidlá z diaľnice. „Naše hliadky sú pri najbližších zjazdoch a vodičov informujú o situácii i možných obchádzkových trasách. Zatiaľ je predčasné hovoriť, kedy sa smer na Ostravu otvorí. Príčina nehody je zatiaľ predmetom vyšetrovania,“ skonštatoval krátko pred dvanástou hodinou hovorca polície Petr Vala. Prevádzka na Prahu bola obnovená približne po hodine.

Smutný príbeh nebohého Mareka. Môže za jeho smrť zlá zdravotná starostlivosť alebo COVID-19?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info