fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Šokujúci stav v popradskej nemocnici. Nakazení koronavírusom sú oddelení iba igelitom!

lekár
Ilustračný obrázok © Shutterstock

O tom, aký nebezpečný je COVID-19 počúvame s každej strany a potvrdzujú to aj počty nakazených a mŕtvych. O to desivejšie vyznievajú informácie od zamestnancov popradskej nemocnice, ktorý ich prezradili denníku Nový Čas.

Chýbajú lôžka aj personál

Podľa pracovníkov popradskej nemocnice nie sú dobre pripravení na druhú vlnu pandémie COVID-19. „Nie je kam umiestniť pozitívnych pacientov s COVID-19 a kým sa nevylúči ich pozitivita, majú byť umiestnení na JIS-ke a v izbe majú byť oddelení akýmsi igelitom.

Takto umiestnení pozitívni pacienti, ktorých nemali kam umiestniť, už nakazili negatívnych, s ktorými boli v izbe, lebo proste nie je pre týchto ľudí vyhradený nielen personál, ale ani lôžka,“ napísali Novému Času zamestnanci, ktorí chceli zostať v anonymite.

Ťažko chorí vedľa pozitívnych

Vedenie nemocnice ale tvrdí niečo iné: „Nemocnica nemá Regionálnym úradom verejného zdravotníctva nariadené vyčlenenie lôžok na infektologický profil, je však pripravená tak urobiť v prípade, že také nariadenie dostane. Celkovo vie vyčleniť 56 lôžok a disponuje 10 ventilátormi.“

Babiš mal mimoriadny prejav k národu, uvoľnenie opatrení bola chyba

Napriek súčasným vnútorným problémom sa podľa personálu situácia nevyvíja najlepšie ani z pohľadu službukonajúcich lekárov. „Ťažko chorí polymorbidní pacienti ležia vedľa pozitívnych na COVID-19. Personál je buď v karanténe, alebo sa s príznakmi lieči doma. S horúčkami ležia 3 lekári a 4 sestry. Nemá kto slúžiť. Na oddelení pracujú absolventi 2 mesiace po škole,“ píše sa v správe zamestnancov.

V karanténe sú aj praktikanti

V karanténe navyše skončili aj praktikantky zo Strednej zdravotníckej školy v Poprade, ktoré pomáhali v boji s pandémiou. „Môžem potvrdiť, že sedem žiačok a jeden pedagóg sú doma. S pacientkou neprišli do priameho kontaktu a celý čas mali rúška. Dúfam, že sa nenakazili,“ povedal Novému Času riaditeľ školy Milan Bednár.

Hovorkyňa popradskej nemocnice Sylvia Galajda ale situáciu nevidí až tak zle. „Zmenou pandemického plánu nemocnice chceme presunúť starostlivosť o COVID-19 pacientov do samostatného pavilónu. V očakávaní zhoršenia situácie sa ako prvá obmedzuje plánovaná ortopedická operatíva,“ skonštatovala Galajda.

Riaditelia ministra Krajčiho rozvášnili personál nemocníc. Po Poprade sa búria aj v Košiciach

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info