HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Trojročné dievčatko vypadlo z okna. Matka podľa polície spala

Ilustračné foto / Facebook (Ze života IZS)

Trojročné dieťa vypadlo z okna v pondelok dopoludnia v českých Svitavách. Nešťastie sa stalo vo chvíli, keď matka spala. Dievčatko skončilo v nemocnici, informuje portál Nova.

Nešťastná udalosť sa odohrala o pol desiatej dopoludnia. Podľa polície dieťa spadlo zo zhruba päťmetrovej výšky. Podľa zdravotníkov bolo svojím spôsobom šťastie, že pád brzdila pod oknom hromada sutiny. Napriek tomu dispečing okamžite poslal do obce v blízkosti Moravskej Třebovej vrtuľník, ktorý s dievčaťom nakoniec pristál vo Fakultnej nemocnici v Hradci Králové.

„Dieťa bolo po celý čas pri vedomí,“ uviedla pre TN.cz policajná hovorkyňa Dita Holečková.

Za zhodenie dieťaťa a ženy pod vlak nepadol žiaden trest. Súd nariadil Afričanovi liečenie

Najbližšie vyšetrenia ukážu, či nemá vnútorné zranenia alebo zlomeniny. Okolnosti nešťastia na mieste vyšetruje polície. Tá zistila, že v dome mala byť s dievčatkom matka, lenže tá v osudnú chvíľu ešte spala. Policajti jej dali test alkoholu a ukázalo sa, že pod jeho vplyvom nebola. Orientačný test na drogy však pozitívny bol.

Zdravotníci sa s podobnými pádmi stretávajú pomerne často, niekedy bohužiaľ končia tieto prípady aj tragicky. Obzvlášť batoľatá sú nielen veľmi rýchle, ale tiež vynaliezavé.

Stratil sa vášmu dieťaťu kúsok Lega? Dávajte pozor, môže to byť nebezpečné!

Behom okamihu si dieťa k otvorenému oknu môže postrčiť stoličku alebo krabicu. Dostatočnou ochranou nie je ani sieťka proti hmyzu – stalo sa, že dieťa na ňu zatlačilo a dole sa zrútilo aj s ňou.

Blízkosti zábradlia by nemali byť uložené veci, na ktoré by sa dalo vyliezť. Dieťa sa môže pretiahnuť aj medzi stĺpiky zábradlia. Preto je žiaduce na ne pripevniť jemnejšie pletivo. Základnou radou zostáva, aby deti nikdy nezostávali bez dozoru.

Ultraortodoxní Židia podpálili smetný kôš počas protestov v Izraeli (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info