fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Polícia začala trestné stíhanie pre prečin porušovania autorského práva v súvislosti s diplomovou prácou Borisa Kollára

Na snímke predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina). FOTO TASR - Jakub Kotian

Polícia začala trestné stíhanie pre prečin porušovania autorského práva v diplomovej práci predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) 18. augusta 2020.

Agentúra SITA má k dispozícii oznámenie Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Skalici z 11. septembra o začatí trestného stíhania oznamovateľovi veci podozrenia z falšovania diplomovej prace Vladimírovi Laušovi, ktorý ho poskytol médiám.

Líder mimoparlamentnej strany Spolu – občianska demokracia Juraj Hipš 23. júna informoval, že Kollár mal svoj titul magistra získať po tom, ako do svojej diplomovej práce okopíroval celé strany. Najviac strán mal skopírovať od svojho školiteľa Jozefa Minďaša. Kollár získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici.

Kollár v reakcii na to 26. júna vyhlásil, že kým bude v politike, nebude používať titul magister. Odmietol sa ospravedlňovať, pretože podľa svojich slov nemá za čo, keďže postupoval v súlade so zákonom. Neskôr sa na sociálnej sieti ospravedlnil každému, komu za posledné dni v tejto súvislosti vedome či nevedome ublížil, či sa ho dotkol alebo urazil.

V kauze šekov navrhol prokurátor ÚŠP uznať M. Kotlebu za vinného

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info