HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Malá Uzlinka z komédie Pelíšky vyrástla na nepoznanie: Takto sa na nej podpísal čas!

Sylvie Koblížková / Facebook (→♥♥♥Jsem hrdý/á že ste moji kámoši a proto vás zvu do téhle skupiny!!♥♥♥☺☻←)

Pre Sylviu Koblížkovú (32) to bola prvá a posledná veľká rola. V legendárnej  českej komédii Pelíšky stvárnila malú školáčku Uzlinku. Keď sa objavila na veľkom plátne, mala len 14 rokov. Čas neúprosne beží a vyhnúť sa mu nedokázala ani ona. Ako dnes vyzerá?

Ako pripomína portál Extra, Uzlinka musela vo filme Pelíšky znášať šialenosti svojho komunistického otca a zamilovaného pubertálneho brata. Jej predstaviteľka Sylvie Koblížková nemala vtedy žiadne prehnané predstavy, že ju úloha v obľúbenej komédii vystrelí do hereckých výšin.

Zdroj: Facebook (Milujeme český film)

Tak ako desiatky ďalších, aj ona sa nakoniec zaradila do zástupu sklamaných detských hercov a začala sa živiť inak. Koblížková chvíľu pracovala ako barmanka a vyštudovala manažérsku školu. Keď však prišla nejaká filmová ponuka, nebola rozhodne proti.

Hrala v už ukončených seriáloch Rodinné Putá a Veľmi křehké vztahy. Dokonca sa z nej na čas stala i divadelná herečka, objavila sa napríklad v hrách Posteľ plná cudzincov, Eskimák z Amsterdamu a niekoľkých ďalších.

Hoci sme o mladej Uzlinke už dlho nepočuli, je pokojne možné, že aj po 32 rokoch zatúži po herectve a v nejakej úlohe sa ešte objaví. Diváci by ju určite radi znova videli.

Evík zo Slunce, seno… trilógii snáď nestarne: Spoznali by ste, že tieto zábery delí 37 rokov?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info