fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Počet poberateľov sociálnych dávok na Slovensku v auguste mierne klesol

Ilustračný obrázok - SITA

Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku v auguste mierne klesol. Sociálne dávky dostalo v minulom mesiaci 63,3-tisíca osôb. Oproti júlu ide o pokles o 1,1-tisíca ľudí. Medziročne sa však počet poberateľov týchto dávok zvýšil o 1,7-tisíca.

Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení ostatných členov rodiny v minulom mesiaci celkovo odkázaných 140-tisíc osôb, čo je 2,57 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku. Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov tak oproti júlu klesol o 0,05 percentuálneho bodu, medziročne išlo o nárast o 0,01 percentuálneho bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica. Okres Revúca vykázal 5,1-tisíca ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 12,98 % z celkového počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Rimavská Sobota bolo 9,6-tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 11,44 % z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Gelnica bolo v auguste 9,91 % ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 3,2-tisíca sociálne odkázaným osobám.

Najmenej sociálne odkázaných ľudí je už dlhodobo v bratislavských okresoch. Minulý mesiac bolo v piatich bratislavských okresoch na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,15 % po 0,23 % ich obyvateľov, čo predstavovalo od 87 osôb v okrese Bratislava I po 265 ľudí v okrese Bratislava II. Medzi tieto okresy sa včlenil len okres Senec, kde bolo v hmotnej núdzi 0,17 % obyvateľov, teda 159 osôb.

Pellegrini tvrdí, že premiér má predložiť dôkazy, aby vyvrátil podozrenia

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info