fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Úplne zatvorených bolo k piatku 12 škôl, informoval Gröhling

Na snímke minster školstva, vedy výskumu a športu minister SR Branislav Gröhling (SaS). FOTO TASR - Martin Baumann

 Úplne zatvorených bolo k piatku 12 škôl. Povedal to v dnešnej diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Sobotné dialógy na Rádiu Slovensko minister školstva Branislav Gröhling (SaS), kde diskutoval s Ľubomírom Petrákom (Smer-SD). Doma je v súčasnosti 6 500 žiakov, čo predstavuje jedno percento. Podľa Petráka školstvu chýba digitálny obsah a ukazuje sa to práve v takomto období.

Vyučovanie bolo počas prvej vlny pandémie prerušené na 77 dni. Minister vysvetlil, že v prípade výskytu nákazy koronavírusom sa nemusí hneď zatvárať celá škola. Ministerstvo školstva informácie o tom koľko je zavretých škôl alebo jednotlivých tried získava od riaditeľov škôl, ktorí ich nahlasujú prostredníctvom webovej stránky. V súčasnosti sú zatvorené triedy v 77 školách. Gröhling tiež nevylúčil, že sa povinnosť nosenia rúšok predĺži aj po 30. septembri, ale ak by aj bola zrušená, ministerstvo to bude naďalej „výrazne odporúčať“.

Podľa Petráka sú školy na tento školský rok „ďaleko lepšie“ pripravené, ako na ten minulý. „To čo mne chýba je digitálny obsah vzdelávania,“ povedal. Myslí si, že by pedagógovia mohli hodnotiť obsah digitálnej knižnice, z ktorej budú vyberať jednotlivé materiály. Dodal, že lepši systém ako semafor, ktorý značí riziko nákazy na školách momentálne neexistuje.

Úrad verejného zdravotníctva vyzýva, aby ľudia zvážili organizovanie veľkých svadieb a osláv

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info