fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Na Slovensku za piatok pribudlo 290 prípadov nákazy koronavírusom, oznámil premiér na sociálnej sieti

koronavirus covid
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Na Slovensku za piatok pribudlo 290 prípadov nákazy koronavírusom. Informoval o tom premiér Igor Matovič (OĽaNO) na sociálnej sieti. Podľa Matoviča sa ľudia musia vrátiť k postoju z prvej vlny pandémie. Premiér o počte nakazených ľudí informoval na sociálnej sieti skôr ako oficiálne inštitúcie.

V prvej vlne podľa premiéra ľudia vyhrali, lebo si navzájom dôverovali a zodpovedne dodržiavali pravidlá. Matovič dodáva, že aj vtedy bolo veľa ľudí, ktorí pochybovali a chceli dokazovať, že ich nikto obmedzovať nebude. Označuje ich za „tých druhých“.Dnes však situácia začína byť kritická. Tých druhých aj medzi inak rozumnými ľuďmi výrazne pribúda …a preto logicky pribúda aj nakazených,“ napísal.

Premiér si myslí, že Slovensko situáciu zvládne len do bodu, keď budú regionálni hygienici stíhať dohľadávať kontakty pozitívnych. Po tom bode sa podľa neho sa nám situácia vymknúť z rúk. „Kedy to nastane? Obávam sa, že pri cca 300 nakazených denne sme už na hrane. Hygienici idú na 120 % a nových voľných hygienikov niet – lebo predošlé vlády ich stavy zdecimovali,“ zdôrazňuje Matovič.

Jedinou cestou je podľa neho návrat všetkých ľudí k postoju z prvej vlny, a teda návrat k „maximálnej zodpovednosti a spolupatričnosti s najzraniteľnejšími.“

Exodus Mičovského poradcov pokračuje. Čo je za tým?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info