fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Policajti odhalili v Trenčíne vodiča, ktorý jazdil pod vplyvom drog

Foto zdroj: Facebook - Polícia SR

Policajti z pohotovostnej motorizovanej jednotky odhalili v Trenčíne 22-ročného vodiča, ktorý jazdil pod vplyvom drog. Informovala o tom v piatok trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Policajná hliadka zastavila a kontrolovala vodiča Škody po tom, keď na Ulici Gen. Svobodu jazdil zo strany na stranu. „Vodič javil viditeľné známky, že je pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok. Na otázky policajtov odpovedal nesúvisle a javil známky únavy,“ priblížili policajti.

Hliadka mladého vodiča vyzvala, aby sa podrobil dychovej skúške. Tá však bola negatívna. Preto ho vyzvala, aby sa podrobil odberu biologického materiálu na zistenie iných omamných a psychotropných látok v tele.

„Vyšetrenie preukázalo, že mladík je pozitívny na látky metamfetamín, amfetamín a tetrahydrocannabinol. Policajti mu zadržali vodičský preukaz a zakázali ďalšiu jazdu. Podľa výsledkov lekárskeho vyšetrenia budeme postupovať v trestnom alebo priestupkovom konaní. Vodiča za túto jazdu každopádne neminie postih,“ dodala polícia.

Maďarsko by malo predĺžiť kontroly na hraniciach do konca októbra

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info