HLAVNÝ DENNÍK
NÁZORY

Odzbrojme políciu, žiada demokratický senátor (Guy Birchall)

polícia
Ilustračný obrázok / Pixabay

Komentár Guya Birchalla (RT)

Zdá sa, že Demokratická strana z dôvodov, ktoré pozná iba ona sama, vedie internú súťaž o to, ktorý z jej kandidátov môže prejaviť najhlúpejší postoj k polícii. Massachusettský demokratický senátor Ed Markey vyzval na odzbrojenie polície, pretože sa v Spojených štátoch búria davy. To je nemorálne a nezodpovedné.

Demokratická strana po protestoch Black Lives Matters odpisuje každé americké policajné oddelenie ako v podstate zlú silu útlaku, zatiaľ čo stále „stoja za modrými chlapcami a dievčatami“.  Namiesto toho, aby uznali potrebu reformy.

Strážcovia zákona v Spojených štátoch sú demokratickými kandidátmi odsudzovaní zľava i zprava (alebo by to malo byť zľava i zľava). Sám Biden pripustil, že polícia je systémovo rasistická a Kamala Harris odišla do Wisconsinu navštíviť rodinu Jacoba Blakea, údajného sexuálneho zločinca, ktorý, keď bol zatknutý, siahol po noži a policajti ho následne zastrelili.

Je zrejmé, že nevyvinula žiadne úsilie, aby navštívila dvoch policajtov z LA, ktorí sa minulý víkend stali obeťami nevyprovokovaného atentátu v Comptone. Niekto by si mohol myslieť, že je čudné, aby kalifornský senátor navštevoval rodinu zločincov v Milwaukee a nie policajné zložky v jej domovskom štáte, najmä ak bol senátorom štátny generálny prokurátor. Ale nie v roku 2020.

Pápež František je „neustále monitorovaný“, keďže sa stretol s kardinálom, ktorý mal neskôr pozitívny test na Covid-19

Posledný demokrat,  ktorý prišiel s politicky jednoznačne idiotským návrhom, pokiaľ ide o políciu, je senátor za Massachusetts Ed Markey. Je zrejmé, že bol povzbudený po porážke Kennedyho v primárke, a teraz sa vyjadruje k policajnej práci v USA a dožaduje sa národného významu. Markey navrhuje, že teraz nastal vhodný čas na „odzbrojenie“ polície.

V okamihu národných nepokojov, v krajine s najviac ozbrojenými obyvateľmi na svete, v priebehu roka, keď bolo streľbou pri výkone služby úmyselne zabitých 34 dôstojníkov, ich chce Markey pripraviť o prostriedky obrany.

Aby sme boli spravodliví k senátorovi, nechce pripraviť policajtov o všetky zbrane, iba o „vojenské zbrane“, ktorými sa zjavne oháňajú pred národom. Strčil hlavu do piesku pred nepokojmi, ktoré zničili mesto Portland (mimochodom vzdialeného viac ako 3 000 míľ od Massachusetts): „Portlandská polícia bežne útočí na pokojných demonštrantov hrubou silou. Musíme odzbrojiť týchto vojakov a všetky ďalšie policajné oddelenia v Amerike, pokiaľ ide o vojenské zbrane, a prijať celonárodný zákaz slzného plynu, guliek z gumy a plastov a flexibilných obuškov. “

Trump použil v kampani obrázok ruského lietadla

Netuším, aké „vojnové“ filmy sledoval pán Markey, ale jeho výber slov je dosť dramatický. Nakoniec som mal  dojem, že vojaci v konflikte skôr používajú živú muníciu ako gumové projektily a obušky. Tiež by som sa stavil, že slzný plyn je na pomerne nízkej priečke v zozname moderných vojenských zbraní používaných najmä americkou armádou, ktorá za vlády Baracka Obamu uprednostňovala drony a rakety Hellfire.

Markey tiež nedokázal navrhnúť, aké ďalšie metódy by mali policajti, ktorí sa snažia potlačiť nepokoje, použiť namiesto týchto osvedčených opatrení. Pravdepodobne by bol najradšej, keby prizval sociálnych pracovníkov, aby sa pokúsili zorganizovať nejaký druh skupinovej terapie cez megafóny pre kriminálnikov, pokiaľ by mohla odvrátiť pozornosť od podpaľovania áut a kradnutia kabeliek.

Markeyho nezmyslové návrhy odrážajú návrhy úbohého portlandského starostu Teda Wheelera, ktorý nedávno nariadil mestskému policajnému útvaru, aby prestal používať plyn CS proti „mierumilovným“ demonštrantom, ktorí od 25. mája prakticky každú noc zmenili mesto na vojnovú zónu.

Navaľnyj sa plánuje vrátiť do Ruska, informovali NYT

Oregonská štátna polícia uviedla, že rozkaz Wheelera bol   „ľahkomyseľný a krátkozraký“, zatiaľ čo policajný úrad v Portlande ho označil za nebezpečný a uviedol : „Zákaz legálneho používania CS spôsobí, že bude veľmi ťažké riešiť tento druh násilia bez toho, aby ste sa uchýlili k oveľa vyššej úrovni. Úrovni fyzickej sily so zodpovedajúcim zvýšeným rizikom vážneho zranenia občanov a dôstojníkov.“

Viem, že republikáni sa označili za stranu práva a poriadku, ale z toho nevyplýva, že demokrati musia aktívne vystupovať ako strana bezprávia. Ich nezodpovedná rétorika ohľadne policajnej práce v Amerike takmer s určitosťou prispieva k prepukaniu rasového napätia v celej krajine.

Ich všeobecné akceptovanie revolučného programu sociálnej spravodlivosti BLM je nezodpovedné a nebezpečné. Je pravdepodobné, že z tohto dôvodu najväčšia policajná únia v USA, The Fraternal Order of Police , formálne podporila kampaň Donalda Trumpa.

Venezuela obvinila amerického „špióna“ z terorizmu

Joe Biden vo svojich vyjadreniach, ktoré sprevádzajú jeho kandidatúru na prezidenta, v podstate vydiera voličov násilím. „Hlasujte za mňa a nepokoje sa zastavia,“ je správa, ktorá ignoruje skutočnosť, že k nepokojom dochádza v mestách riadených demokratmi, ktoré odmietajú pomoc od federálnej vlády. A ak ju aj tak vláda pošle, odsúdia ju ako „okupáciu“.

Američania by mali rezolútne odmietnuť byť podmanení trvalou hrozbou ľavicového násilia a demokrati, rovnako ako Markey, by sa mali hanbiť za to, ako pomáhajú rozdúchavať jeho plamene.

Guy Birchall, britský novinár pre súčasné záležitosti, politiku a otázky slobody prejavu.
https://www.hlavnydennik.sk/2020/09/15/trump-podpisal-nariadenie-na-znizenie-cien-liekov-v-boji-proti-velkym-farmaceutickym-firmam/

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info