HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Americký virológ tvrdí, že rúška sú lepšie ako vakcíny

vakcína rúška
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Riaditeľ Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb Robert Redfield prehlásil, že tvárové masky sú „silným nástrojom verejného zdravia“ a môžu byť dokonca účinnejšie ako vakcíny proti Covid-19, informuje portál RT.

„Povedal som, že ak by sme zodpovedne nosili rúška šesť, osem, desať, dvanásť týždňov, dostali by sme túto pandémiu pod kontrolu,“ prehlásil v stredu Redfield, ktorý je tiež v pracovnej skupine pre Covid-19 v Bielom dome.

Po tom, čo označil masky na tvár za „najlepšiu obranu“ pred vírusom, Redfield ďalej tvrdil, že rúška „zaručenejšie“ chránia pred Covid-19 ako vakcína, čo mu prinieslo veľké množstvo negatívnych ohlasov na sociálnych sieťach.

Očkovanie proti koronavírusu podstúpili v Číne domácou vakcínou už tisícky ľudí

„Možno by som zašiel až tak ďaleko, že by som povedal, že táto tvárová maska ​​ma pred koronavírusom zaručene ochráni viac, ako keď si dám vakcínu proti Covid-19, pretože ak nedostanem imunitnú odpoveď, vakcína ma neochráni. Táto maska ​​tvár práve naopak,“ ďalej poznamenal riaditeľ Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb.

Redfield dodal, že Američania zatiaľ nemajú „osobnú zodpovednosť, ktorú potrebujeme“, aby prijali rúška.

Ak vezmeme do úvahy, že CDC v minulosti zmenilo smer v odporúčaní tvárovej masky, Redfield ich propagoval ako konečnú ochranu pred vírusom a získal veľa odporu.

„Za tento komentár by mal byť prepustený,“ napísal jeden užívateľ Twitteru a naznačil, že sa snaží zabezpečiť, aby ľudia dostali vakcínu, ale aj naďalej nosiť masky.

Úradníci v oblasti zdravotníctva predtým odporúčali Američanom, aby sa v marci zdržali nákupu masiek, aby nezruinovali trh a nepripravili zdravotníckych pracovníkov o potrebné zásoby. CDC potom odporučila, aby iba chorí nosili masky. Konečné rozhodnutie sa zmenilo v apríli, keď odporúčali všetkým, aby ich nosili.

Rakúsky prezident chce, aby bol plynovod Nord Stream 2 dokončený

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info