fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Cestou Harryho a Meghan naozaj netúžim ísť, tvrdí švédska princezná Sofia

Princezná Sofia / Facebook (Crown Princess Victoria of Sweden)

Švédska princezná Sofia (35) bola v minulosti často porovnávaná s manželkou britského princa Harryho Meghan (39). Obe sú neurodzeného pôvodu a žijú tak trochu v tieni starších súrodencov svojich manželov, ktorí sa na rozdiel od princeznej Victorie a princa Williama v budúcnosti nestanú vladármi.

Ako píše portál iDnes, vo Švédsku na trón v budúcnosti zasadne korunná princezná Victoria, ktorej brat, princ Carl Philip, je manželom bývalej modelky Sofie Hellqvistovej. V Británii zas bude kraľovať princ William, ktorého mladší brat Harry si vzal za ženu bývalú americkú herečku Meghan Markle.

Kým Harry a Meghan sa tento rok rozhodli vzdať rolí popredných členov britskej kráľovskej rodiny a žiť „normálne“, vo švédskej kráľovskej rodine to očividne nehrozí, hoci kráľ Carl XVI. Gustaf vlani odobral tituly svojim piatim vnúčatám vrátane detí princa Carla Philipa a princeznej Sofie.

Bývalý kuchár kráľovnej Alžbety prezradil jej osobitný jedálenský zvyk: Tomuto neuveríte!

Švédska princezná by mohla žiť aj ako civilistka, ale ona sa rozhodla slúžiť národu a plniť oficiálne funkcie. Na úkor vlastných práv a slobôd, ktoré pred svadbou s princom mala. O svojom živote a veľkých zmenách, ktoré zažila po sobáši s Carlom Philipom, prehovorila v dokumente švédskej televízie TV4.

Na otázku, či niekedy uvažovala, že by sa zachovala ako britská vojvodkyňa zo Sussexu Meghan, odpovedala: „Nie. To naozaj nie. Myslím, že som našla úžasnú rovnováhu a naozaj to vnímam ako pozitívnu vec, že ​​to zvládam počas týchto náročných rokov. Vnímam tiež ako obrovskú výhodu to, že máme s manželom možnosť zdržiavať sa tak trochu v oboch svetoch.“

Princezná však vyhlásila, že trochu chápe Meghan v jej strate identity, ktorú človek prežíva po tom, čo sa stane členom kráľovskej rodiny. „Od doby, kedy som sa stala princeznou, som si prešla mnohými krízami identity,“ priznala.

Harry a Meghan majú na krku ďalšiu prehru: Môžu si za to sami!

Sofia Hellqvistová a princ Carl Philip spolu randili od roku 2010 a v roku 2015 sa vzali. Majú spolu štvorročného princa Alexandera a trojročného princa Gabriela. Princ je mladším bratom princeznej Victorie, ktorá ako prvorodená má právo následníctvo koruny a trónu po otcovi. Švédsko prijalo zákon umožňujúci následníctva ženy na tróne v roku 1980.

Švédsky kráľ s kráľovnou majú ešte najmladšiu princeznú Madelaine. Jej manžel Christopher O’Neill sa rozhodol neprijať šľachtický titul a nestal sa členom švédskej kráľovskej rodiny po sobáši s Madelaine. Žije po jej boku ako civilista a nezúčastňujú sa oficiálnych aktivít.

Únos Meghan a drsná naháňačka! Dráma ako z akčného filmu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info