fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Venezuela obvinila amerického „špióna“ z terorizmu

Ilustračné foto / SITA

Občan USA obvinený z plánovania sabotáže vo Venezuele bol obvinený z terorizmu, uviedol najvyšší prokurátor krajiny, pričom tvrdí, že muž je „žoldnier“ s väzbami na americkú armádu a CIA, informuje portál RT.

Američan identifikovaný ako Matthew John Heath bol tiež obvinený z obchodovania s nelegálnymi zbraňami a zo sprisahania, uviedol v pondelok v televíznom prejave venezuelský hlavný prokurátor Tarek William Saab.

Heath bol minulý piatok zatknutý spolu so šiestimi venezuelskými civilistami a vojenským personálom, prezradil Saab s tým, že mobilné telefóny odobraté mužom obsahovali snímky podozrivých cieľov vo Venezuele vrátane významného mosta v štáte Zulia, ako aj vojenské zariadenia a ropnú rafinériu v Sokole. Špiónovi boli údajne zaistené aj veľké množstvo americkej hotovosti a veľa zbraní, vrátane plastových výbušnín a granátometu.

Saab dodal, že tieto predmety naznačujú, že je „zmluvným žoldnierom“ amerických spravodajských služieb.

Pilot, ktorý sa stretol s UFO, tvrdí, že objekt sa dopustil „vojnového aktu“

„Všetko tu by sa dalo kvalifikovať ako smrtiaca zbraň určená na spôsobenie škody a na podporu atentátov a zločinov proti obyvateľom Venezuely,“ poznamenal venezuelský hlavný prokurátor.

CIA, ministerstvo zahraničia, ako aj súkromný vojenský dodávateľ Heath, pre ktorý údajne pracoval – MVM Inc. – sa zatiaľ k prípadu nevyjadrili.

Údajná sabotážna zápletka prichádza po tom, čo boli v máji zajatí dvaja bývalí členovia amerických Zelených baretov a skupina venezuelských prebehlíkov, ktorí sa pokúsili o raziu zameranú na zajatie vodcu krajiny Nicolasa Madura.

Prednosta kliniky infekčných ochorení Jiří Beneš: Koronavírus je menej nebezpečný ako chrípka.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info