HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

V Taliansku spustila polícia rozsiahlu operáciu ’Ndrangheta, od rána masívne zatýka

Talianski Carabinieri - ilustr foto zdroj - Facebook (carabinieri.it)

Desiatky karabinierov ráno zlaňovali z vrtuľníkov špeciálnych protidrogových jednotiek a obsadili kompletne celé San Remo. Pokračuje masívne zatýkanie, akcia má medzinárodný rozmer.

V čase keď sa san Remo prebúdzalo, došlo k náletom policajných vrtuľníkov a na území mesta, ale aj v priľahlom Francúzsku došlo k desiatkam zatknutí, akcia pokračuje – informuje portál lastampa.it.

Od svitania v provinciách Imperia a Savona prebiehala operácia justičnej polície, ktorá na akciu nasadila stovky karabinierov. Na mieste to vyzerá ako na fronte – informuje La Stampa. Práve prítomnosť vrtuľníkov špeciálnych jednotiek nad San Remom zdôraznila údernosť zásahu. Karabinieri postupne prečesávajú celú Ligúriu, spolupracujú tiež s kolegami na francúzskej strane pobrežia.

Boli zadržané desiatky podozrivých osôb. Francúzske žandárstvo tiež hlási zatknutých. Za celou akciou má byť obchod s drogami a so zbraňami v medzinárodnom rozsahu, riadený pravdepodobne z LIgúrie. Akciu koordinujú špeciálne jednotky z Janova, ktoré sa zamieravajú najmä na potieranie organizovaného zločinu.

Portál operáciu sleduje, avizuje ďalšie informácie počas dňa.

Medzinárodní investori kupovali mafiánske dlhopisy ’Ndranghety

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info