fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Trump podpísal nariadenie na zníženie cien liekov v boji proti veľkým farmaceutickým firmám

Prezident USA Donald Trump z 9. januára 2020 /SITA (AP Photo / Jacquelyn Martin, File)

Cieľom nariadenia je poskytnúť Američanom rovnaké ceny, aké majú zahraniční kupujúci, píše foxnews.com

Prezident Trump v nedeľu podpísal nariadenie, ktorého cieľom je zníženie nákladov na lieky na lekársky predpis. Trump oznámil, že cieľom nariadenia je znížiť ceny tak, aby mala Amerika „rovnako nízku cenu, akú dáva Big Pharma iným krajinám.“

„Práve som podpísal nové nariadenie na NIŽŠIE CENY LIEKOV! Moje… nariadenie zabezpečí, že naša krajina dostane rovnako nízku cenu, akú dáva Big Pharma iným krajinám,“ tweetoval prezident. „Dni globálneho zarábania na úkor Ameriky skončili …“

„… a ceny klesajú RÝCHLO! Rovnako som práve zrušil všetky zľavy sprostredkovateľom, čo ďalej znížilo ceny,“ dodal v následnom tweete. Trumpova administratíva pravidelne kladie náklady na lieky do centra svojej zdravotnej politiky, pričom prezident už v júli podpísal sériu štyroch nariadení na zníženie cien liekov.

Nariadenia sa vzťahovali na niekoľko opatrení, napríklad v prípade ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb smerovali k zníženiu nákladov na množstvo liekov vrátane inzulínu a adrenalínu. Predchádzajúce nariadenie malo tiež za cieľ ukončiť „temný systém vyplácania provízií sprostredkovateľom“.

Júlové nariadenia sa zamerali na znižovanie nákladov pre starších pacientov a ľudí v Medicare, pričom cieľom bolo to, aby neplatili viac ako v „ekonomicky porovnateľnej krajine OECD“. Toto opatrenie sa prezident podľa všetkého chystá rozšíriť aj na ďalších obyvateľov. OECD ( Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj je medzivládna ekonomická skupina zameraná na svetový obchod ). Presné opatrenia nových nariadení nie sú ešte známe, ale v najbližších dňoch by malo prísť k ich objasneniu.

Parížske múzeum odmietlo povoliť vstup žene v minišatičkách

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info