HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Trump obvinil Bidena z užívania drog

Donald Trump: Foto: TASR/AP

Televízia Fox News odvysielala v sobotu večer rozhovor, v ktorom Donald Trump bez akýchkoľvek dôkazov obvinil Joea Bidena z brania drog. Téme sa venuje The Guardian.

Trump pokračoval  tým, že má na mysli váhavé vystúpenia nominanta na demokratického prezidenta  Bidena v prvých debatách na primárnej úrovni ešte pred víťazstvom v Južnej Karolíne .

Trumpovo tvrdenie prišlo čoskoro po tom, čo jeho najstarší syn Donald Trump mladší poprel pred vystúpením na republikánskom zjazde tvrdenia, že užíval kokaín. Je pozoruhodné, že to nebolo prvýkrát, čo Trump (74) obvinil Bidena (77) z brania drog. Prezident minulý mesiac v rozhovore pre vyšetrovateľa vo Washingtone uviedol, že chce Bidena vyzvať na test na prítomnosť drog.

Trumpove omyly vedia aj potešiť

Trump a Biden majú rokovať v Clevelande 29. septembra, v Miami 15. októbra a v Nashville 22. októbra. Nominanti na viceprezidenta Mike Pence a Kamala Harris sa stretnú 7. októbra v Salt Lake City.

Trump síce s užívaním drog nesúhlasí, ale jeho politický vzostup podporila dobre zdokumentovaná láska k diétnej kole a nezdravému jedlu. Začiatkom tohto mesiaca bol prezident tak popudený špekuláciami o jeho fyzickom aj kognitívnom zdraví, že poprel fámy, že strava rýchleho občerstvenia viedla vlani v novembri k návšteve nemocnice vo Washingtone.

Lichôtky a vyznania lásky – listy medzi Donaldom Trumpom a Kim Čong-unom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info