fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Helma Toma Cruisa z filmu Top Gun sa vydražila za viac ako 270 000 eur

Twitter (@needcaffeine)

Internetový portál Prop Store špecializujúca sa na nákup filmových rekvizít usporiadal 26. a 27. augusta jednu z najväčších aukcií svojho druhu za posledné roky. Jednou z najžiadanejších položiek bola helma Toma Cruisa, ktorá sa vydražila za 250 000 libier, informuje portál Kinotip2.

Helma z filmu Top Gun sa predala približne päťkrát drahšie v porovnaní s navrhovanou cenou pred online predajom. Cruise hral vo filme z roku 1986 Peteho „Mavericka“ – rolu, v ktorej ho o 34 rokov staršieho uvidíme v roku 2021 v pokračovaní Top Gun: Maverick.

Obľúbený bol aj propagačný kostým Star Wars, za ktorý vydražiteľ zaplatil úžasných 221 000 libier (takmer 340 000 eur) alebo helma Stormtroopera, ktorá vyniesla 105 700 libier (takmer 115 000 eur).

Herec Tom Cruise sa ocitol v pekelnej situácii: Koronavírus ho uväznil v talianskom hoteli!

Ďalšou významnou položkou sa stali štýlové topánky Michaela J. Foxa z filmu Návrat do budúcnosti II. Vydražili sa za 26 400 libier (vyše 28 500 eur).

Celkovo sa na aukcii predali filmové rekvizity za 4,75 miliónov libier (vyše 5,4 milióna eur). Prevádzkovateľ portálu Brandon Alinger uviedol, že ide o obrovský úspech. „Mali sme viac záujemcov ako na akejkoľvek inej aukcii podobného typu,“ dodal.

Vlani v novembri vyšiel nový trailer k filmu Top Gun: Maverick, v ktorom fanúšikovia prvýkrát videli zábery z filmu, kvôli ktorému sa Tom Cruise naučil pilotovať skutočnú stíhačku. Tom Cruise sa vo filme ujíma role inštruktora, a hoci by už mal byť dávno generálom, zostáva ako elitný pilot na nižších šaržiach.

Film mal prísť do kín už tento rok v decembri, ale kvôli koronavírusovej pandémii sa očakávaná premiéra posúva na júl 2021. Fanúšikovia na pokračovanie Top Gunu čakali už vyše štvrť storočia, a tak tých pár mesiacov navyše už taký rozdiel nebude.

5 nezabudnuteľných filmov zosnulého Chadwicka Bosemana

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info