HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Prečo niekto fotografuje číslo vášho auta

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Možno vás „len chcú nahlásiť“, že zle parkujete a možno sa vaše auto ocitne v ponuke podvodnej reklamy. Uviedol portál Riafan.ru.

Odborná asistentka na Katedre právnych disciplín Univerzity Synergia Natália Pšeničniková ozrejmila, prečo môžu náhodní okoloidúci fotografovať poznávaciu značku automobilov.

„Najčastejšie takéto fotografie robia „hľadači priestupkov“. Napríklad, ak niekto parkuje na trávnatých plochách alebo iných zakázaných miestach. V ruskom hlavnom meste Moskva už funguje aplikácia „Moskovský asistent“. V rámci nej môže nahlásiť priestupok každý obyvateľ. Za takúto aktívnu činnosť v aplikácii dostane body, ktoré potom môže minúť v rôznych mestských internetových službách,“ objasnila Pšeničniková.

S otravou Navaľného to bolo od začiatku všetko úplne inak

Fotografie, ktoré ukazujú porušenia verejného poriadku, môžu „dobrovoľníci“ zverejniť aj na sociálnych sieťach.

Podľa odborníčky môže vaše auto fotografovať ktokoľvek. Paniku neodporúča. Treba sa ale pokiaľ možno informovať o účeloch fotografie. Často môže ísť o podvodníkov. Fotografia vášho auta sa pokojne môže objaviť vo falošných reklamách na predaj.

V závere augusta vstúpili do platnosti v Rusku dodatky, ktorých cieľom je individualizovať náklady na poistenie áut. Podľa zainteresovaných právnikov sa ale vďaka nim stala tvorba ceny poistenia auta kvôli veľkému množstvu vstupných parametrov použitých pri výpočte menej prehľadná.

Niečo tu nesedí! Je naozaj koronavírus závažnejším ochorením ako chrípka?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info