HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Americké bombardovacie letectvo uskutočnilo od konca augusta desať letov nad územím Európskych štátov

Boeing B-52 Stratofortress
Ilustračný obrázok © Shutterstock

NATO mení taktiku – kým doteraz vysielalo k hraniciam vzdušného priestoru nielen Ruskej federácie väčšinou výzvedné lietadlá, teraz už sú to hlavne bojové stroje, alebo celé ich formácie.

Počet vojenských letov NATO v blízkosti ruských hraníc a nad východnou Európou stúpa, tvrdí vysoký vojenský predstaviteľ Ruskej federácie, veliteľ ruských vzdušných síl Sergej Surovikin. Zdôraznil, že od 28. augusta do 4. septembra uskutočnilo americké bombardovacie letectvo 10 samostatných a skupinových letov nad územím štátov západnej a východnej Európy a nad blízkymi morskými oblasťami.Informuje portál tass.com.

Rusko zdokumentovalo nárast počtu letov vojenského letectva NATO v blízkosti ruských hraníc, “predtým sme dokumentovali hlavne činnosti spravodajského letectva, v poslednej dobe však došlo k nárastu letov vojenského letectva,“ uviedol Surovkin počas brífingu.

Sergej Surovikin poukázal na to, že od 28. augusta do 4. septembra uskutočnilo americké bombardovacie letectvo 10 samostatných a skupinových letov nad územím štátov západnej a východnej Európy a nad blízkymi morskými oblasťami.

Lietadlá NATO pravidelne uskutočňujú simulované raketové útoky v blízkosti ruských hraníc

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info