fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Koalícia zrejme nepodporí vznik klubu strany Hlas v parlamente

Zľava predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) a podpredsedníčka vlády a ministerka pre investície a regionálny rozvoj SR Veronika Remišová (Za ľudí). FOTO TASR - Jaroslav Novák

Koalícia zrejme nepodporí vznik poslaneckého klubu strany Hlas – sociálna demokracia v Národnej rade (NR) SR. Hnutia OĽANO a Sme rodina podotkli, že nová strana Petra Pellegriniho neprešla voľbami.

Za zachovanie pomerov síl z volebných výsledkov je aj SaS. Pellegrini avizoval, že o vznik samostatného klubu strany Hlas – sociálna demokracia požiadajú oficiálne v stredu (16. 9.), keď by sa mala začať aj schôdza NR SR.

„Vznik poslaneckého klubu nepodporíme. Politická strana Petra Pellegriniho neprešla voľbami, a preto nevidíme dôvod, aby mala poslanecky klub,“ uviedlo v reakcii pre TASR hnutie OĽANO.

Strana SaS poznamenala, že podpora možného vzniku ich samostatného klubu bude predmetom dohody na koaličnej rady. „V poslaneckom klube strany SaS je však väčšinový názor, že takýto klub nepodporíme, pričom sme za zachovanie pomerov síl, ktoré vyšli z volieb,“ priblížil hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Poslanci novej Pellegriniho strany chcú svoj vlastný poslanecký klub

Predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský nevidí dôvod, aby podporovali vznik poslaneckého klubu, ktorý neprešiel voľbami. „Predpokladám, že o tom ešte budeme debatovať na koaličnej rade,“ dodal. Pripomenul podobné hlasovania v minulosti, keď vtedajšia koalícia aj s poslancami súčasnej strany Hlas nepodporili napríklad vznik klubu odídencov zo SaS.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info