fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Senát najvyššieho súdu odmietol dovolanie obvineného Pachingera z kauzy nebankoviek

Patrika P. FOTO - TASR

Senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) na neverejnom zasadnutí v pondelok 7. septembra odmietol dovolanie obvineného Patrika Pachingera.

Podľa senátu je zrejmé, že dôvody dovolania nie sú splnené. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Pachinger bol odsúdený v kauze skrachovaných nebankových spoločností Horizont Slovakia a BMG Invest.

Dovolanie predložil Patrik Pachinger najvyššiemu súdu 30. augusta 2018. Podľa súdu bola dĺžka súdneho konania adekvátna, pre rozsiahlosti spisového materiálu v počte 73 zväzkov, ktoré musel naštudovať každý z piatich členov senátu.

“O zrádzajúcom Petrovi a neveriacom Tomášovi” Krajniak sa obul do kritikov

„Zároveň musel senát naštudovať dovolanie a doplnenia dovolania zo strany obvineného v rozsahu 80 strán a vyrovnať sa s mnohými podaniami zo strany obvineného. V rámci dĺžky súdneho konania je potrebné zohľadniť aj fakt, že predmetný spis bol podkladom aj pre rozhodnutie v trestnej veci Jozefa M. v odvolacom konaní, ktoré má pred konaním dovolacím prednosť,“ uzavrel v stanovisku súd.

Pachingera v stredu 9. septembra prepustili z výkonu trestu. Špecializovaný trestný súd ho odsúdil v roku 2015 na sedem rokov väzenia v kauze skrachovaných nebankových spoločností Horizont Slovakia a BMG Invest. Najvyšší súd neskôr v roku 2018 potvrdil tieto rozsudky.

Podľa rozsudku Pachinger spolu s ďalšími vytváral falošné pohľadávky voči nebankovým spoločnostiam v období medzi septembrom 2001 a februárom 2002 spôsobili im škodu 448 miliónov slovenských korún. Zo zatvorených pobočiek nebankových spoločností sa obohatili o 53 miliónov korún.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info