fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Dôvera odmieta spájanie s diskreditáciou ministra Budaja

Ján Budaj (OĽaNO). FOTO TASR - Jaroslav Novák

Zdravotná poisťovňa Dôvera odmieta spájanie s diskreditáciu ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽANO). Poisťovňa tiež podnikla kroky k tomu, aby preverila skutočnosti, ktoré naznačil Budaj. Informovala o tom na svojej webovej stránke.

Budaj v stredu (9. 9.) informoval, že ho neznámy muž zastrašoval v súvislosti s jeho zdravotným stavom. Vydierač má pravdepodobne dokumenty zo zdravotnej poisťovne, v ktorej je poistený. „Podľa prvotných informácií k žiadnemu úniku údajov zo zdravotnej poisťovne nedošlo. Veríme, že vyjadrenie pána ministra nemá slúžiť ako zásah do prebiehajúcej kampane na zmenu zdravotnej poisťovne,“ uvádza Dôvera.

V prípade podozrení o úniku informácii je poisťovňa pripravená poskytnúť súčinnosť. Hovorkyňa spoločnosti Penta Investments na Slovensku Lenka Vargová pre TASR povedala, že „z pozície Penty nevidia dôvod sa k predmetnej veci vyjadriť“.

Minister tvrdí, že vydieranie súvisí s biznisom, ktorý na základe auditov odhalili na envirorezorte. „Dokonca, niektoré médiá, ktoré sú s tým istým majiteľom, v ktorej som poisťovni, spojené, respektíve je ich vlastníkom, tak mi kladú tú istú otázku tým istým spôsobom ako neznámy vydierač,“ povedal Budaj.

Policajti chytili šoféra s takmer štyrmi promile

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info