fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Šéf sicílskej mafie odhryzol prst strážnikovi vo väzení

Ilustračné foto / Pixabay

Giuseppe Fanara z klanu Cosa Nostra zaútočil počas inšpekcie ciel na sedem strážnikov

Podľa talianskeho spravodajstva sicílsky mafiánsky boss, ktorý si odpykáva doživotný trest, počas výmeny názorov odhryzol a prehltol prst strážnika, píše theguardian.com. Šesťdesiatročný Giuseppe Fanara, odpykávajúci si doživotný trest vo väzení Rebibbia v Ríme, napadol v júni sedem dozorcov, keď prišli skontrolovať jeho celu, informoval denník Il Messagero.

Fanara z dobre známeho klanu Cosa Nostra na Sicílii si odpykával už deviaty rok zo svojho trestu. Bol súdený podľa prísneho talianskeho trestného zákona „41-bis“, vyhradeného pre členov mafie. Drsný väzenský režim izoluje mafiánskych bossov od zvyšku civilizácie spôsobom, ktorý im zabraňuje v riadení ich klanov spoza mreží.

Čaká svet smrtiaci december? Podľa odborníkov pôjde o milióny životov

„Počas hádky (Fanara) odhryzol agentovi malíček na pravej ruke,“. „Prst zmizol, čo viedlo rímskeho prokurátora k záveru, že bol zjedený,“ píše sa v novinách. Väzeň potom pomocou metly, ktorú použil ako zbraň zaútočil na ďalších šiestich strážcov a pritom údajne kričal: „Podrežem vám hrdlá ako prasatám!“

Fanara bol kvôli tomuto incidentu prevezený do väzenia s najvyššou ochranou na Sardínii zvanom Sassari, píše sa v tlačovej správe. Mafiánsky boss čelí novým obvineniam vrátane ťažkého útoku a odporu proti zatýkaniu.

Začiatkom tohto roka sa Taliansko rozhodlo prepustiť množstvo starších a chorých mafiánskych bossov – vrátane tých, ktorí patria do skupiny Cosa Nostra. Rozhodnutie vyvolalo protest, ktorý prinútil ministerstvo spravodlivosti ustúpiť a preskúmať svoje rozhodnutie.

Požiar utečeneckého tábora na ostrove Lesbos. Evakuovať museli tisiíce utečencov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info