HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Kremeľ nevidí najmenšie riziko, že by Nemecko blokovalo Nord Stream 2

Ilustračná fotokoláž / (via TASR / SITA)

Kremeľ v súčasnosti nevidí žiadne riziká, že by Nemecko mohlo blokovať výstavbu plynovodu Nord Stream 2, povedal novinárom hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Nie je dôvod zužovať diskusie o našch spoločných témach na Navaľného na Nord Stream 2, tvrdí na druhej strane špičkový nemenovaný nemecký diplomat. „Nie,“ odpovedal na otázku, či Kremeľ vidí riziká blokovania tohto projektu. Informuje portál tass.com.

Keď Peskova požiadali o vyjadrenie k vyhláseniam niekoľkých nemeckých politikov vyzývajúcich na pozastavenie realizácie projektu, poznamenal, že Kremeľ tieto vyhlásenia sleduje. „Teraz vidíme, že pri každom takomto novom vyhlásení sa objavujú aj vyhlásenia, ktoré hovoria o absurdnosti takýchto návrhov,“ uviedol hovorca ruského prezidenta.

Bývalá rakúska ministerka zahraničia Karin Kneisslová verí, že Nord Stream 2 bude dokončený

Už skôr lídri nemeckej strany Union-90 – Zelení požadovali ukončenie projektu Nord Stream 2. Slobodná demokratická strana FDP navrhla dočasné moratórium na výstavbu, kým sa nevyjasnia všetky otázky. Za pozastavenie projektu hovoril aj kandidát na post predsedu Kresťanskodemokratickej únie Friedrich Merz. Vedúci parlamentného výboru pre ekonomiku a energetiku Klaus Ernst zas vyhlásil, že nepovažuje za potrebné projekt zastaviť.

Nemecký minister zahraničia Heiko Maas už skôr pripomenul, že na výstavbe plynovodu sa podieľa viac ako 100 spoločností z 12 krajín. Kto požaduje zastavenie projektu, „musí si byť vedomý následkov,“ zdôraznil. Maas tiež pripomenul, že by nebol rád, keby Moskva prinútila Berlín zmeniť postoj Nemcov k projektu. Nemecké orgány predtým opakovane tvrdili, že plynovod by sa mal dokončiť.

Merkelová tvrdí, že niekto chcel Navaľného „umlčať“, ale tiež tvrdí, že „otrava“ nebude mať vplyv na Nord Stream 2

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info