fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

SAK stále disciplinárne stíha advokátov z Threemy Mariana K.

Fotokoláž / Redakcia

Disciplinárne konania voči advokátom z Threemy Mariana K. pred Slovenskou advokátskou komorou (SAK) nie sú ukončené. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa SAK Alexandra Donevová.

Návrhy na začatie konaní boli podané v máji. „Disciplinárne konania u náš bežne trvajú okolo šesť mesiacov, vzhľadom na letné obdobie a opatrenia spojené so zabránením šírenia ochorenia COVID-19 môže byť tento čas aj dlhší,“ spresnila Donevová. Sťažnostné a disciplinárne konania sú podľa jej slov neverejné a podliehajú povinnosti mlčanlivosti.

Aj preto SAK žiada o zmenu právnych predpisov. „Návrh na zmenu legislatívy sme predložili ministerke spravodlivosti. Ďalší legislatívny postup je na ministerstve ako orgáne, ktorý má legislatívnu právomoc,“ ozrejmila hovorkyňa.

Advokáta môže SAK v rámci disciplinárneho stíhania potrestať napomenutím, finančnou pokutou, ale aj vyčiarknutím zo zoznamu advokátov. Ak sa advokát dopustí konania v zmysle Trestného zákona, SAK má podľa hovorkyne efektívne nástroje na pozastavenie jeho činnosti a následné vyčiarknutie zo zoznamu advokátov.

Na Cypre momentálne pôsobí 241 slovenských vojakov, tvrdí Naď

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info