HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Maryjiu Kolesnikovú zadržali za pokus nelegálne opustiť krajinu

Maryja Kolesniková / SITA (AP Photo/Dmitri Lovetsky, File)

Vedúcu predstaviteľku bieloruskej opozičnej Koordinačnej rady Maryju Kalesnikavovú v utorok nadránom zadržali na bielorusko-ukrajinskej hranici za pokus nelegálne opustiť územie Bieloruska, informovali spravodajský portál Tut.by a agentúra BelTA.

Kalesnikavová sa podľa pohraničnej stráže pokúsila prejsť cez hranice pri obci Aľaksandravka približne o 04.00 h miestneho času (03.00 h SELČ) v spoločnosti ďalších dvoch členov Koordinačnej rady – Ivana Kravcova a Antona Radňankova.

Pohraničná stráž zadržala Kalesnikavovú za pokus „nelegálne opustiť územie Bieloruskej republiky“. Kravcov a Radňankov prešli hraničnou kontrolou a momentálne sú na Ukrajine, dodal predstaviteľ pohraničnej stráže.

Ďalšie podrobnosti neboli bezprostredne po zverejnení informácie známe.

Bieloruská opozičná líderka Maryja Kolesniková bola „unesená“

Koordinačná rada v pondelok informovala, že Kalesnikavovú v pondelok dopoludnia „uniesli neznámi ľudia v centre Minska“. Spojiť sa nebolo možné ani s hovorcom koordinačnej rady Radňankovom a výkonným tajomníkom Kravcovom. Opozícia uviedla, že „miesto ich pobytu nie je známe“, a obvinila režim prezidenta Alexandra Lukašenka z „použitia teroristických metód“.

Bieloruské ministerstvo vnútra, tamojší Vyšetrovací výbor i Výbor pre štátnu kontrolu (KGK) tvrdenia o zadržaní Kalesnikavovej a ďalších členov opozície odmietli.

Všetko, čo zverejníte online, posudzujú „algoritmy nenávistných prejavov“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info