HLAVNÝ DENNÍK
PORADŇA SLOVENSKO

Ako ošetriť štípance od hmyzu prírodnými prostriedkami

Pixabay

Je koniec leta, čas grilovania a prechádzok v prírode. Tie vám ale často prekazia bolestivé štípance od hmyzu, najmä od komárov. Ako sa s nimi vysporiadať bez medikamentov vám odporúča server Nasehvezdy.cz.

Cibuľa nikdy nesklame

Cibuľa kuchynská patrí k najstarším prírodným liekom. Pretože jej šťava znižuje opuch po bodnutí hmyzom a mierni svrbenie, mal by sa na postihnuté miesto čo najskôr priložiť plátok cibule, a to aspoň na štvrť hodiny.

 

Na štípance platí aloe

Aloe vera má hojivý a antibakteriálny účinok a je prirodzeným chladivým a protizápalovým prostriedkom. Síce u nás nerastie, môžete si ju však vypestovať v pohodlí domova. Poranené miesto potierajte sliznatou dužinou listu. Gél v nej totiž obsahuje zhruba až 75 liečivých látok. Pri aplikácii na zranené miesta pôsobí mierne anesteticky a uľavuje od svrbenia, opuchov a bolesti.

Šťava zo skorocelu mierni opuchy

Skorocel kopijovitý slúžil už v stredoveku ako spoľahlivý prostriedok na hojenie rán. Čerstvá šťava z roztlačených listov skorocelu je vhodná na ošetrenie opuchov po bodnutí hmyzom. List rozdrvte medzi prstami a štípanec ním následne potrite. Uvidíte, že sa vám čoskoro uľaví.

 

Ako si komáre vyberajú svoje obete a prečo niektorí ľudia majú na nich jednoducho “smolu”?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info