fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V nedeľu na Slovensku pribudlo 22 infikovaných koronavírusom

koronavirus covid
Ilustračný obrázok © Shutterstock

V nedeľu pribudlo 22 infikovaných koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa tak na Slovensku nakazilo už 4 636 osôb. V nedeľu urobili laboratóriá 922 testov, spolu otestovali už takmer 358-tisíc vzoriek. Nepribudlo žiadne úmrtie, vyliečilo sa 34 ďalších pacientov. Koronavírus zatiaľ na Slovensku prekonalo 2 836 ľudí.

Ako uviedlo Ministerstvo zdravotníctva SR na svojej webovej stránke, v nemocniciach je s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň hospitalizovaných 99 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 78 pacientov. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 11 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje sedem pacientov. Počet aktívnych prípadov na Slovensku je aktuálne 1 763.

Okres Bratislava eviduje po nedeľňajšom testovaní 11 nových prípadov ochorenia. V okrese Trnava testy odhalili štyroch infikovaných, v okrese Prešov troch. Dva nové prípady má okres Michalovce a po jednom pribudlo v okresoch Hlohovec a Púchov. Je medzi nimi osem žien a 14 mužov, sú vo veku od 11 do 79 rokov.

Juraj Šeliga odmieta lynč sudcov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info