fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Pápež František vyhlásil, že klebety sú „horší mor ako Covid“

Pápež František FOTO - TASR

Pápež odbočil od pripraveného týždenného požehnania a vyzval veriacich, aby nezverejňovali svoje sťažnosti na verejnosti

Pápež František v nedeľu vyhlásil, že klebety sú „morom horším ako Covid“, ktorý sa snaží rozdeliť rímskokatolícku cirkev, píše theguardian.com.

František sa vo svojom týždennom požehnaní odklonil od svojho pripraveného textu, aby zopakoval svoje časté sťažnosti na klebety v cirkevných spoločenstvách a vatikánsku byrokraciu. Bez toho aby ponúkol akékoľvek podrobnosti pokračoval a povedal, že diabol je „najväčší klebetník“, ktorý sa snaží rozdeliť cirkev svojimi klamstvami. „Prosím, bratia a sestry, skúsme neklebetiť,“ povedal. „Klebety sú mor horší ako Covid. Pokúsme sa na tom zapracovať: žiadne klebety!“

Františkove vyjadrenia prišli v čase, keď čítal úryvok evanjelia o potrebe nápravy ostatných v súkromí, keď robia niečo zlé. Katolícka hierarchia sa už dlho spolieha na túto „bratskú opravu“ medzi kňazmi a biskupmi, ktorá ich má napraviť v čase, keď sa mýlia bez toho aby vysielali tieto problémy verejnosti.

Ľudia, ktorí prežili sexuálne zneužívanie uviedli, že táto forma súkromného napomenutia umožnila v cirkvi rozšíriť zneužívanie a umožnila nielen vinníkom, ale aj ich nadriadeným uniknúť trestu.

Turecko zbúralo ikonický kresťanský kostol „Hagia Sofia z Bursy“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info