fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Minister Krajčí aj hlavný hygienik Mikas sú v samoizolácii

Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) a hlavný hygienik SR Ján Mikas. FOTO TASR - Pavol Zachar

Minister zdravotníctva a tiež hlavný hygienik prišli do kontaktu s človekom, u ktorého sa potvrdil nový koronavírus. V karanténe je aj celé konzílium odborníkov.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí je od soboty popoludnia v preventívnej samoizolácii. Dôvodom karantény je informácia o pozitívnom teste jedného zo zamestnancov rezortu, s ktorým bol vo štvrtok v kontakte.

„Žiaľ, jeden zamestnanec z ministerstva zdravotníctva, člen konzília epidemiológov, infektológov a verejných zdravotníkov bol pozitívne testovaný na koronavírus,“ uviedol Krajčí na svojom facebookovom profile. Spolu strávili niekoľko hodín na konzíliu, počas tohto stretnutia však mali rúška a často vetrali. Minister preto verí, že vzhľadom na opatrenia, ktoré dodržiavali, bude výsledok negatívny. Test má absolvovať v utorok, kedy uplynie piaty deň od kontaktu.

Celoplošné opatrenia závisia od schopnosti dohľadávať kontakty, tvrdí premiér

„Vzhľadom na túto situáciu zostávam ja aj ostatní členovia konzília v preventívnej izolácii. Pracovať budem teda iba z domu,“ uviedol ďalej minister. „Členovia Pandemickej komisie, s ktorými sme boli v piatok, sa nemusia obávať. Aj keby sme sa nakazili, na druhý deň ešte nemôžeme byť infekční,“ dodal ešte šéf rezortu,  s tým, že aj tu mali po celý čas rúška.

 

V preventívnej karanténe je tiež hlavný hygienik Ján Mikas, „pretože sa stretol s osobou, u ktorej bol potvrdený pozitívny výsledok laboratórneho vyšetrovania na ochorenie COVID-19“. Na sociálnej sieti o tom informoval úrad verejného zdravotníctva. Testovaný bude takisto v najbližších dňoch.

Situáciu nezvládame tak, ako by sme mali. Visolajský sa obáva nárastu ťažkých stavov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info