fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

AKTUALIZOVANÉ: Navaľnyj sa prebral z kómy a reaguje na verbálne podnety

Alexej Navaľnyj. FOTO - TASR (AP)

Podľa berlínskej nemocnice Charité, kde sa ruský aktivista podrobuje liečbe z možnej otravy jedom, sa Alexey Navaľnyj prebral z kómy a je odstavený od prístroju na dýchanie, informuje portál RT.

V pondelok popoludní nemecká nemocnica informovala, že stav ruskej opozičnej osobnosti a vodcu moskovských protestov sa zlepšil a teraz reaguje na slovné podnety. „Na posúdenie potenciálnych dlhodobých účinkov jeho ťažkej otravy je stále príliš skoro,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Hviezda sociálnych sietí Alexey Navaľnyj, ktorý je tiež známy svojimi populárnymi vyšetrovaniami korupcie, ochorel 20. augusta pri lete z Tomska do Moskvy. Po núdzovom pristátí bol okamžite hospitalizovaný v sibírskom meste Omsk.

Bieloruská opozičná líderka Maryja Kolesniková bola „unesená“

Takmer okamžite Navaľného spolupracovníci a jeho manželka požiadali, aby bol prevezený na ošetrenie do Nemecka, pričom sa tak stalo o dva dni neskôr. Nemecké úrady minulý týždeň oznámili, že bol otrávený jedom zo skupiny „Novičok“.

Na rozdiel od diagnózy nemeckých špecialistov sa lekári, ktorí ho najskôr liečili v Omsku, držali svojej diagnózy, že aktivista nebol otrávený. Podľa Alexandra Sabajeva, hlavného toxikológa v omskej nemocnici, ruskí vedci nezistili žiadne stopy toxických látok v jeho obličkách, pečeni alebo pľúcach.

Trump zatiaľ nevidel žiaden dôkaz, že Navaľnyj bol otrávený

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info