HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Telo štvormesačného Tadeáška sa našlo v jazere zaťažené kameňmi. Matka o jeho únose klamala

Ilustračné foto / Pixabay

Telo mŕtveho Tadeáša bolo nájdené už v priebehu mája. Z jeho smrti všetci vinia chlapcovu matku Veroniku Z. Tá najskôr informovala políciu s tým, že jej dieťa niekto uniesol, pravda je však celkom iná, píše portál Extra.

Do akcie sa zapojilo mnoho policajtov, dobrovoľníkov a tiež vrtuľník. Neskôr sa však zistilo, že si Veronika celý príbeh o únose vymyslela.

Uplakaná matka sa koncom mája obrátila na políciu s tým, že jej niekto uniesol syna aj s kočíkom. Uviedla, že zaspala v parku, a keď sa zobudila, malý Tadeáš bol preč.

V Mělníku okamžite začala rozsiahla pátracia akcia. Po štvormesačnom Tadeášovi pátrala nielen polícia a dobrovoľníci, ale aj vrtuľník. Netrvalo dlho a ukázalo sa, kde je pravda.

Polícia i požiarnici pátrajú po stratenom bábätku

Bezcitná matka si príbeh o únose vymyslela. Chlapcovo telo bolo neskôr nájdené v rieke.

„Môžem potvrdiť, že dieťa bolo nájdené v rieke zaťažené kameňmi. Podľa matkiných slov jej dieťa z neznámych dôvodov zomrelo. Kriminalistom následne označila miesto, kde sa telíčka a kočíka zbavila,“ uviedla hovorkyňa mělnickej polície Markéta Johnová s tým, že v rieke bol nájdený i kočík.

Nielenže v prípade doteraz nepadlo žiadne obvinenie a Veronika Z. je na slobode, polícia však ani nechce prezradiť, komu bola rozsiahla pátracia akcia naúčtovaná. „Vzhľadom k prebiehajúcemu vyšetrovaniu sa nebudeme k prípadu nijako vyjadrovať,“ odpovedala polícia.

Neuveriteľná tragédia: Matka zabila svojich päť detí, potom sa pokúsila o samovraždu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info