fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

MIMORIADNE: Birmingham oznámil „závažnú situáciu“ v centre mesta po množstve útokoch s nožom

Ilustračný obrázok / Pixabay

Polícia vyhlásila v centre mesta Birmingham závažnú situáciu po množstve útokoch s nožom. Vyhlásenie „závažnej situácie“ znamená, že došlo k vážnemu poškodeniu alebo existuje bezpečnostné riziko pre verejnosť, informuje portál RT.

Polícia vo West Midlands uviedla, že správy o útoku s nožom sa objavili v nedeľu okolo pol štvrtej ráno miestneho času. Následne boli nahlásené ďalšie útoky a policajti uviedli, že bolo zranených niekoľko ľudí.

„Sme si vedomí množstva zranených ľudí, ale momentálne nie sme v pozícii, aby sme povedali, koľko ich je alebo ako sú na tom,“ uviedla polícia vo vyhlásení.

„Stále prebiehajú vyšetrovania na zistenie toho, čo sa stalo, a môže chvíľu trvať, kým budeme v pozícii, aby sme niečo potvrdili,“ dodala.

Polícia tiež uviedla, že v tomto počiatočnom štádiu by nebolo vhodné špekulovať o príčinách incidentu. Polícia požiadala ľudí, aby sa držali ďalej od centra mesta Birmingham a aby boli pokojní, ale ostražití.

Miestne spravodajstvá informujú, že policajný kordón sa nachádza v blízkosti oblasti známej ako Gay Village v centre mesta.

Na Kryme muselo zasahovať 8 stíhačiek, aby zadržali tri americké bombardéry B-52 (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info