fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Prokurátor dnes podal na Špecializovaný trestný súd návrh na väzbu obvinenej Aleny Zs.

Na snímke obžalovaná Alena Zs. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) dnes podal na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) návrh na väzbu obvinenej Aleny Zs. pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy v štádiu prípravy formou účastníctva a iné.

Podľa ÚŠP existuje totiž dôvodná obava, že ujde a bude sa skrývať a rovnako tiež dôvodná obava z kolúzneho konania, taktiež bol zhliadnutý dôvod preventívnej väzby.

Alena Zs. je obvinená z objednávky vraždy advokáta Daniela Lipšica, prokurátorov Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho. Tiež je podozrivá zo sprostredkovania vraždy podnikateľa a exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka.

Lipšic zvažuje prijatie kandidatúry na šéfa Generálnej prokuratúry alebo Úradu špeciálnej prokuratúry

Špecializovaný trestný súd v Pezinku vo štvrtok 3. septembra oslobodil v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka obžalovaného podnikateľa Mariana K. ako aj Alenu Zs. Podľa verdiktu súdu neexistovalo na uznanie viny Mariana K. a Aleny Zs. dostatok dôkazov.

Po oslobodzujúcom rozsudku opustila Alena Zs. tesne pred 15:00 bránu Ústavu na výkon väzby v Leopoldove. Vzápätí skončila v policajnom vozidle, keďže čelí obvineniam z ďalších trestných činov.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info