fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Krajčí nevylúčil prehodnotenie uzavretia hraníc s Ukrajinou

Na snímke minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO). FOTO TASR - Jaroslav Novák

Zoznam červených krajín sa zatiaľ nemení, ale zvažuje sa zatvorenie hraníc s Ukrajinou vzhľadom na epidemiologickú situáciu v tejto krajine, ako aj na východnom Slovensku. Po zasadnutí Pandemickej komisie vlády SR o tom v piatok informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).

„Čo sa týka Ukrajiny, v hre je aj úplné uzatvorenie hraníc s touto krajinou, pretože aj situácia na východnom Slovensku je najmä v okrese Michalovce vážna,“ povedal.

Zoznam červených krajín sa nateraz, podľa slov šéfa rezortu zdravotníctva, meniť nebude. „Ale čo sa týka regiónov, tak vidieť, že veľmi rizikové je v Rakúsku hlavné mesto Viedeň a rovnako veľmi rizikové v Česku je hlavné mesto Praha,“ uviedol Krajčí s tým, že v Česku sa situácia zhoršuje. Rovnako predpokladá zhoršenie situácie na talianskej Sardínii. Naopak, situácia sa zlepšila v Poľsku. Najrizikovejšou oblasťou je práve pohraničie Poľska a Slovenska.

Situáciu prehodnocujú epidemiológovia aj v prípade Švédska a Bulharska. „Je pravdepodobné, že pokiaľ sa situácia za posledný týždeň nezhorší, budeme prehodnocovať Bulharsko a Švédsko a dostanú sa, aj vzhľadom na epidemiologickú situáciu v našej krajine, do tzv. zelených krajín,“ skonštatoval.

Lipšic zvažuje prijatie kandidatúry na šéfa Generálnej prokuratúry alebo Úradu špeciálnej prokuratúry

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info