fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Matovič verí, že spravodlivosť si na Mariana K. a Alenu Zs. počká

Predseda vlády SR Igor Matovič. Foto: SITA/Úrad vlády SR

 Premiér SR Igor Matovič (OĽaNO) v súvislosti s vynesením neprávoplatného rozsudku v prípade vraždy Jana Kuciaka vo svojom profile na sociálnej sieti vyzval vo vieru v to, že „spravodlivosť si na Mariana K. a Alenu Zs. počká“.

„Vyzerá, že nateraz sa evidentní strojcovia vraždy chcú spravodlivosti vyšmyknúť z pazúrov… Verme, že spravodlivosť si ich oboch počká,“ napísal.

V kauze vraždy novinára Jána Kuciaka Špecializovaný trestný súd v Pezinku dnes obžalovaného Mariana K. ako aj Alenu Zs. oslobodil. Za vinného, naopak, uznal Tomáša Sz., ktorý je tiež vinný z vraždy podnikateľa Petra Molnára z roku 2016. Za tieto skutky mu súd uložil trest 25 rokov väzenia.

„Celá hystéria okolo pandémie je iba komédia“, vyhlásil Dr. Bukovský na margo Matoviča

Súd uznal Mariana K. za vinného z nedovoleného ozbrojovania v súvislosti s nábojmi, ktoré u neho zaistili pri jednej z domových prehliadok. Tento skutok obžalovaný priznal už na začiatku procesu.

Tomáš Sz. je takisto vinný pre rovnaký skutok, konkrétne pre zadováženie zbraní na vraždu Kuciaka a Molnára a tiež pre neoprávnenú držbu munície. Vinný je tiež z porušovania domovej slobody. Verdikt súdu nie je právoplatný.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info