fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Krajčí chce MOM v každom krajskom meste,tento týždeň pribudne ešte v Trenčíne

Na snímke minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO). FOTO TASR - Martin Baumann

 Mobilné odberové miesta (MOM) pribudnú čoskoro v každom krajskom meste, počas tohto týždňa by malo byť takéto miesto otvorené v Trenčíne. Vo štvrtok to počas tlačovej konferencie uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).

Na prvom MOM v Bratislave podľa ministra zdravotníctva dokážu vyšetriť denne viac ako 500 ľudí. „Ministerstvo zdravotníctva reaguje na situáciu, pretože počet ľudí infikovaných na ochorenie COVID-19 rastie,“ povedal Krajčí. MOM pribudlo v areáli štadióna bývalého bratislavského Interu.

Testovať sa tu môžu tí, ktorí prídu peši či autom len s platným COVID passom. Na jeho získanie je potrebná registrácia cez elektronický formulár. MOM bude k dispozícii sedem dní v týždni, pracovať sa tu bude v dvoch zmenách.

Krajčí uviedol, že v Bratislave majú napríklad počas štvrtka na MOM objednaných vyše 240 ľudí, v nasledujúcich dňoch ide už o nižšie počty. „Zatiaľ máme v Bratislave dostatočné kapacity na to, aby ľudia, ktorí budú objednaní na toto vyšetrenie, mohli dostať termín v podstate hneď obratom, možno aj na ďalší deň,“ poznamenal minister zdravotníctva. V súčasnosti podľa neho nie je potrebné dopĺňať ďalších zamestnancov.

„Celá hystéria okolo pandémie je iba komédia“, vyhlásil Dr. Bukovský na margo Matoviča

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info