fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kollár ostáva dúfať, že sudcovia rozhodli na základe dôkazov a faktov

Boris Kollár / Zdroj: SITA

Vzhľadom na stav nášho súdnictva nám nezostáva nič iné, len dúfať, že sudcovia rozhodli na základe dôkazov a faktov a nie na základe niečoho iného. Pre TASR to uviedol predseda Národnej rady (NR) SR a hnutia Sme rodina Boris Kollár. Reagoval tak na rozsudok v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Kollár na tlačovom brífingu uviedol, že rešpektuje každé rozhodnutie súdov. Myslí si, že tento rozsudok bude polarizovať spoločnosť. Požiadal zároveň dotknuté orgány, prokurátorov i sudcov, aby konali tak, aby sa spoločnosť dozvedela, kto bol skutočným objednávateľom vraždy.

„Musí to byť všetko v súlade so zákonom a nesmieme poškodiť nikoho práva. Ale spoločnosť to musí vedieť,“ vyhlásil. Ľudia na Slovensku aj vzhľadom na zadržaných sudcov v kauze Búrka podľa predsedu NR SR prestali dôverovať v justíciu.

Médiá opäť kryjú babrákov a rýchlo hľadajú vinníkov Kočnerovej slobody

Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) vo štvrtok oslobodil spod obžaloby obžalovaných Mariana K. a Alenu Zs. Obžalovaného Tomáša Sz. súd uznal vinným a vymeral mu trest 25 rokov odňatia slobody. Rozsudok nie je právoplatný.

Miroslava M., ktorý sa priznal, ŠTS ešte v apríli odsúdil na 23-ročný trest odňatia slobody. Ako prvého v kauze koncom minulého roka odsúdili Zoltána Andruskóa na 15 rokov odňatia slobody. V kauze vraždy následne vystupoval ako svedok.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info