fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

AKTUALIZOVANÉ: V utorok na Slovensku pribudlo 53 nakazených koronavírusom

koronavirus covid
Ilustračný obrázok © Shutterstock

V utorok pribudlo 53 infikovaných koronavírusom.

Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk. Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa tak na Slovensku nakazilo už 4 042 osôb.

V utorok urobili laboratóriá 2 428 testov, spolu otestovali už vyše 340-tisíc vzoriek. Nepribudlo žiadne úmrtie, vyliečilo sa 45 ďalších pacientov. Koronavírus zatiaľ na Slovensku prekonalo 2 523 ľudí.

Správa bola aktualizovaná dňa 2.9.2020 o 10:21.

Ako uviedlo Ministerstvo zdravotníctva SR na sociálnej sieti, 19 prípadov potvrdili v utorok v okrese Michalovce. V okrese Bratislava pribudlo 13 prípadov, po dva zaznamenali aj v okresoch Košice, Poprad, Prešov, Senec a Zvolen. Jeden nový prípad evidujú v okresoch Čadca, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Komárno, Liptovský Mikuláš, Pezinok, Ružomberok, Svidník, Trenčín, Vranov nad Topľou a Zlaté Moravce. Je medzi nimi 28 žien a 25 mužov, sú vo veku od 2 do 85 rokov.

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň hospitalizovaných 99 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 73 pacientov. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 11 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje sedem pacientov. Počet aktívnych prípadov na Slovensku je aktuálne 1 486.

Ministri dnes budú schvaľovať zmenu zákona o týraní zvierat či vyčleňovať 250-tisíc eur na pomoc Bielorusom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info