fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI SLOVENSKO

Martin K. obvinený v kauze Dobytkár ostáva vo väzbe

Ilustračné foto / SITA

Finančník Martin K. obvinený v rámci kauzy Dobytkár ostáva vo väzbe.

Ako v tlačovej správe informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová, senát 3T najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť proti zamietnutiu žiadosti o prepustenie z väzby Martina K. ako nedôvodnú.

„Senát dospel k záveru, že dôvody väzby u obvineného aj naďalej trvajú,” povedala Važanová. Dodala, že sťažnosť obvinený podal proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu, ktorým bola zamietnutá jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu.

Poslanci okolo Pellegriniho nepodporia tri vrátené novely zákonov

Kauza Dobytkár súvisí s podozreniami na korupciu v prostredí Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Polícia hodnotu poskytnutých úplatkov v rámci tejto kauzy zatiaľ vyčíslila na 10,5 milióna eur. V rámci vyšetrovania prípadu policajti od marca vykonávali zaisťovacie úkony na území celého Slovenska.

V skupine osôb obvinených z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú napríklad bývalý šéf PPA Juraj K., bývalý výkonný riaditeľ PPA Ľubomír P., bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek K., finančník Martin K. alebo podnikatelia Norbert B. a Peter K. Medzi ďalšími obvinenými sú aj advokáti alebo veterinár.

Korčok víta tlak belgickej spoločnosti v prípade úmrtia Slováka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info