fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Iránsky vodca tvrdí, že „zrada“ SAE voči Palestíne nebude trvať dlho, ale „stigma“ zostane navždy

Najvyšší vodca Iránu Alí Chameneí. Foto: TASR/AP

Najvyšší vodca Iránu Alí Chameneí kritizoval Spojené arabské emiráty za normalizáciu vzťahov s Izraelom a uviedol, že sa na tento špinavý krok nikdy nezabudne, informuje portál RT.

Nová kritika vychádza po rozhodnutí SAE ukončiť bojkot Izraela nadviazaním formálnych diplomatických stykov a zrušením zákazu obchodných, kultúrnych a iných vzťahov.

„Spojené arabské emiráty zradili svet islamu, arabské národy, regionálne krajiny a Palestínu. Samozrejme, táto zrada nebude trvať dlho,“ uviedol Chameneí v utorok v prejave.

„Vládcovia Spojených arabských emirátov otvorili sionistom dvere do regiónu. Táto stigma na nich zostane,“ dodal iránsky vodca.

Irán tajne vyváža ropu do Číny

Spoločná americko-izraelská delegácia je momentálne na návšteve Abú Dabí po uskutočnení vôbec prvého priameho letu medzi Izraelom a SAE. Washington bol pri rokovaniach o dohode sprostredkovateľom.

Kritici tohto rozhodnutia, vrátane Turecka, to považujú za zradu Palestínskej veci. Izraelská vláda v súčasnosti plánuje anexiu okupovaných palestínskych území na Západnom brehu Jordánu napriek prísľubu pozastavenia procesu uskutočneného po dohode s Emirátmi.

Viac ako desať tisíc ľudí bez masiek sa zhromaždili v Londýne a požadujú, aby sa systém vrátil „späť do normálu“ (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info